Sıralama seçin
Toplam 39 ürün görüntüleniyor.
1 2

Hasan Ali Toptaş


Şair ve yazar olan Hasan Ali Toptaş, 15 Ekim 1958 yılında Denizli, Çal’da doğmuştur. Balkan ilkokulu ve Balkan Ortaokulu ile Çal Lisesini 1975 yılında tamamlamıştır. 1978 yılında Uşak Meslek Yüksek Okulundaki öğrenimini yarıda bırakmıştır.

1981-1996 yılları arasında Çivil ve Sincan vergi dairelerinde çalışan Hasan Ali Toptaş, 1996 yılında itibaren Sincan Hazine Avukatlığında memur olarak görev yapmış ve 2005 yılında emekliye ayrılarak çalışmalarını Ankara’da sürdürmeye devam etmiştir.

Edebiyatçılar derneği üyesi olan Hasan Ali Toptaş’ın ilk öyküsü Bayram Şekeri 1983 yılında Denizli Gazetesinde yer almıştır. Yazar hakkında zamanların iç içe geçtiği, düşle gerçeğin birbirine karıştığı, çok katmanlı ama hikayesiz, metinleri ve büyülü dili ile dönemin yazarları arasında en özgün ve önemli yazarlarından biri olduğu değerlendirmesi yapılmıştır.

Hasan Ali Toptaş, Sonsuzluğa Nokta adlı eseri ile 1992 yılında Kültür Bakanlığı Roman Ödülünde mansiyon, Ölü Zaman Gezginleri adlı kitabı ile Çankaya Belediyesi Damar Dergisi Öykü Birincilik Ödülünü kazanmıştır.

Ayrıca, 1994 yılında Gölgesizler adlı kitabı ile Yunus Nadi Roman Ödülünü, 1999 yılında Bin Hüzünlü Haz ile Cevdet Kudret Edebiyat Ödülünü ve 2006 yılında Uykuların Doğusu ile Orhan Kemal Roman Armağanını almıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.