Sıralama seçin
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Hızlı Okuma Teknikleri Kitapları

Hızlı okuma teknikleri kitapları, en iyi hızlı okuma kitapları, hızlı kitap okuma, anlayarak hızlı okuma tekniği kitapları ve hızlı okuma tekniği kitap fiyatları hakkında bilgilere Kitapkolik aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Hızlı okuma tekniği insanların dakikalar içerisinde okudukları kelime sayısından daha fazlasını okuyarak hızlı okumayan insanlardan daha iyi anlayabilmeleri anlamına gelmektedir. Hızlı okuma birim zamanda okunan kelime sayısının artması olarak biliniyor olsa da bu tanım eksik bir tanım olmaktadır. Hızlı okuma tekniği belirlenen zamanda okunan kelime sayısını artırmak ve okunan kelimelerin, anlama oranlarını arttırmak anlamına gelmektedir. Hem gözle hem de zihinle yapılan bir işlem olan hızlı okuma tekniğini kullanarak dakikada 150 ile 300 kelime okuyabilirsiniz.

Hızlı okuma teknikleri oldukça basit yöntemlerdir. Yöntemlerin basit olmalarına rağmen ciddiyetle uygulanması gerekir. Yani hızlı okumak için biraz çaba göstermek ve hızlı okuma tekniği kitapları, hızlı okuma videoları ve hızlı okuma yöntemlerinden yararlanmanız gerekmektedir. Hızlı okuma tekniği kitapları arasında yer alan ve okuma hızını arttıracak olan Anlayarak Hızlı Okuma, Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme, Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri, Kendi Kendine Etkin Hızlı Okuma, Hızlı Okuma ile Öğrenme kitapları ve daha fazlası ile sizlerde hızlı okuma tekniklerinden yararlanarak okuduğunuzu anlarken diğer yandan da hızlı okuma alışkanlığı kazanabilirsiniz.

Hızlı Okuma Teknikleri Nelerdir?

Hızlı okuma teknikleri arasında yer alan hatırlama tekniğinde, okuduğunuzu anlamak için yazılanları zihninizde canlandırmanız gerekir. Bir okuma metninin ne kadar çabuk içine girerseniz o kadar çabuk öğrenebilirsiniz. Hatırlama tekniği çoğunlukla okunan her bölümün sonunda ya da okunan her sayfanın sonunda yapılabilmektedir. Zor metinlerde ise paragraf sonlarında duraklayarak metin hazmedilmeye çalışılmalıdır. Hatırlama tekniğinin önemli etkinlikleri ise işaret taşları ve hatırlama durakları olarak bilinmektedir. Okuma esnasında önemli yerlere ve bağlantılara işaret konmaktadır. Bu sayede daha sonra tek seferde taşları görülür ve metin hızlı bir şekilde kalıcı olarak hatırlanır.

Diğer bir hızlı okuma tekniği ise bilgiyi sistemli bir şekilde tekrar etmektir. Bilgiyi okumak ona sahip olmak anlamına gelir. Bilgiye sahip olmak için de sürekli tekrar etmek gereklidir. Ayrıca beynin hem sağ hem de sol loblarını çalıştırmak gerekir. Beynin sağ ve sol lobları farklı görevler için çalışmaktadır. Sağ lob şekiller, müzik yetenekleri, sözel imgelerde aktif olurken, sol lob zihinsel işlemler, soyut problemler, matematik gibi konularda aktiftir. Şayet her iki lobu da aynı anda çalıştırırsak öğrenme gücümüz iki kat artacaktır.

Hızlı okuma ve hafıza teknikleri arasında en fazla işe yarayan yöntemlerden biri de anahtar kelimeler oluşturma ve kodlama yapmaktır. Bu yöntemde bilgiler kodlara dökerek daha önceden bilinen şeylerin bilinmeyenlere göre kodlanması gereklidir. Hızlı okuma tekniği kitapları arasında yer alan bazı eserler ise bilgiyi abartma tekniğini anlamanıza yardımcı olmaktadır. Bilgiyi abartarak olduğundan başka bir şeye çevirdiğinizde daha iyi anlayabilirsiniz. Hızlı okuma tekniği kitapları edinerek daha detaylı bililere de sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.