Sıralama seçin
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.

Howard Pyle

Howard Pyle 1853 yılında Amerika’nın Delaware şehrinde dünyaya gözlerini açmıştır. Howard Pyle gençlik dönemlerinde edebiyata ve resime ilgi duymuştur. Küçük bir sanat okulunda dersler almıştır. Howard Pyle’nin ilk kaleme aldığı yazıları dönemin ünlü dergilerinde yayınlanmıştır. İllüstrasyonları çoğunlukla kendisine ait olan eserleri ile tanınmıştır.

Howard Pyle bütün evrenin tanıdığı Robin Hood çocuk romanı ile büyük bir şöhret yakalamıştır. Birçok dergide eserleri yayınlanan Pyle Drexel Enstitüsünde resim eğitimleri de vermiştir. 1900’de ise kendi okulunu açtı. 1910’da kadim ressamlık üstüne çalışmak için İtalya’ya gitmiş ve 1958 yılında İtalya’da hayatını kaybetmiştir. 

Howard Pyle tarafından yaratılan Robin Hood adlı karakter dünyanın en ünlü halk kahramanlarından biri olmuştur. Oldukça sıkıntılı bir dönemde ortaya çıkmıştır. Fakirlerin ve kimsesizlerin büyük kahramanı Robin Hood ezilen ve hakkı yenen alt sınıf insanlara da yardım eder.

İyi kalpli ve merhametli insani tarafı yüksek bir kahramandır. Aslında tarih süresince aranan adaletin korucusudur. Milli Eğitim bakanlığı tarafından belirlenen 100 temel eser içerisinde bulunan  Robin Hood her yaşa uygun eden bir kitap çeşididir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.