Sıralama seçin
Toplam 127 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Hukuk Kitapları

Hukuk bölümünde okuyan öğrencilerin yanı sıra hukuk alanında çalışan kişilerin yararlanabileceği kitaplar ile bilginizi arttırabilirsiniz. Konulara daha hakim olmak, hangi hukuk dalında ne gibi kuralların söz konusu olduğunu öğrenmek için hukuk kitapları satın alabilirsiniz. Hukukun farklı dallarına ayrılan ve her biri detaylı bir şekilde işleyen kitaplar alanlarında tecrübeli uzman isimlerin önemli çalışmaları sonucunda yazılarak sizlere sunulmaktadır.

Kolay okuma sağlayan puntolara ve kaliteli baskılara sahip kitaplar şekil ve tablolarla derslerinize daha iyi çalışmanıza yardım edecektir. Görsel hafızanızı da kullanarak birçok önemli hukuk bilgisini ezberleyebilirsiniz. Kavram ve terimlerin bol olduğu bir alan hukukta tüm bu kelimelerin anlamlarını öğrenmek için başucu kitabı niteliğindeki sözlüklerden de yararlanabilirsiniz.

Yasaları, haklarınızı ve hangi olay sonucunda ne şekilde hukuktan yararlanabilir konuları daha iyi kavramak için hukuk kitaplarını okuyabilirsiniz. Mevcut hukuk düzeninin ilkelerini ve dinamiklerini de hukukçuların kaleminden çıkan kitaplar sayesinde eleştirel bir gözle görme imkanı yakalayabilirsiniz.

Hukuk Kitaplarının Çeşitleri Nelerdir?

Geniş bir alanı kapsayan hukukta her bir alt dal için farklı uzmanlıklar gereklidir. Uzmanlaşmak istediğiniz alana göre seçeceğiniz hukuk kitapları ile kendinizi geliştirmek için okuma yapmaya ve not almaya başlayabilirsiniz. Adli bilimlere ait kitaplar ile suçun işlenmesinden sonra ne gibi adli süreçler yaşandığını, yargılamanın hangi şartlar altında yapıldığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Anayasa Hukuk’una ait kitaplar ile anayasa profesörlerinin kaleme aldığı eserler üzerinde ideal anayasanın nasıl olması gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Geçmiş ve mevcut anayasanın ne gibi artılara, eksilere sahip olduğunu da bu eserler üzerinden yorumlayabilirsiniz.

Bankacılık hukukuna dair kitaplar ile finans sektöründe bankaların ve tüketicilerin ne gibi haklara sahip olduklarını öğrenerek davaları lehinize çevirebilirsiniz. Daha bilinçli bir tüketici olmak için bankacılık hukuku kitaplarına göz atabilirsiniz.

Hukuk Alanında Önerilen Kitaplar Nelerdir?

Hukuk alanında edinmek istediğiniz uzmanlığa göre okumalarınızı şekillendirip bilgi birikiminizi üst seviyeye çıkartabilirsiniz. Ceza Hukuku’nda yer alan maddeleri ve fıkraları okuyarak hangi suçların ne gibi yaptırımları olduğunu öğrenmeye başlayabilirsiniz. Kabahatler Kanununda belirtilen kabahatlerin neler olduğunu öğrenip davalarda ne gibi cezaların alınabileceğine dair fikir sahibi olabilirsiniz

İflas Hukuku kitapları aracılığı ile iflas eden işletmelerin çalışanlarına, alacaklılarına ve devlete karşı ne gibi sorumluluklar taşıdığını inceleyebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasını basılı olarak kütüphanenizde bulundurup okuyabilirsiniz.

İş ile çalışma alanlarıyla ilgili hukuk kitapları çalışan haklarını detaylı şekilde öğrenip müvekkillerinize yardımcı olmanızı sağlamaktadır. Okullardaki derslerinize sıkı şekilde hazırlanmak için test soruları da içeren hukuk kitapları ile bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Akademik olarak hazırlanıp yayımlanan hukuk kitapları doğru bilgilere güvenilir kaynaklardan ulaşarak hukuk birikiminizi arttırmanızı sağlamaktadır.

Genel Hukuk Kitapları Nelerdir?

Toplumsal yaşamın gerektirdiği düzenin sağlanması adına devletin yetki organları tarafından hazırlanan, bazı cezai yaptırımları içeren, kişi ve kişilere sorumluluk yükleyen, uyulması zorunlu kuralların oluşturduğu hukuk sistemini her yönü ile el alan genel hukuk kitapları, kavramsal olarak hukukun işlevini ele alırken, hukuk birimlerini, hukuk sistemini ve kaynaklarını okurlara aktarmaktadır.

Belirli bir süre yürürlükte olan kanunları ifade eden pozitif hukuku ve yargılamalar sonucunda ortaya çıkan hüküm ve gerekçeli kararları ele alan kitaplar, geniş konu çeşitliliğine sahiptir. Toplumsal düzlemde kişilerin hukuki durumunu, sahip oldukları hakları, birbirleri ile olan ilişkilerini ve yüklendikleri sorumlulukları belirleyen kuralları anlaşılır bir şekilde aktararak hukuku genel hatları ile tanımlamaktadır.

Kişi ve kurumların bilgilenmelerini sağlarken, sosyal ve toplumsal sorumlulukların kavranmasına yardımcı olan genel hukuk kitapları, hukukun temel kavramlarının yanı sıra Türk ceza kanunu, Türk medeni kanunu gibi çeşitli alanların özelliklerini ayrı ayrı okurlara aktarmaktadır.

Hukuk kurallarını yer, kişi ve zaman bakımından sınıflandırarak kamu hukukunun temel dalları hakkında bilgi veren pek çok kitap, hukuki terimleri açıklarken çeşitli örnekler ile kavramları daha anlaşılır bir şekilde sunmaktadır.

Hukuk Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Yayın ve basın gibi alanlarda kurumların ve kişilerin sahip oldukları hakları derleyen hukuk kitapları ile yasal olarak yapılabilecek ve yapılmayacak şeyler hakkında bilgilere sahip olabilirsiniz. Yeni teknolojinin ortaya çıkması ile gelişime son derece açık ve genç bir alan olan bilişim hukukunda uzmanlaşmak için sınavlarınıza bu konuları içeren kitaplar ile çalışabilirsiniz.

Türk Ceza Kanunu, medeni kanunlar, veraset ve miras gibi farklı fallara ait zorlu konularda en doğru ve en geniş bilgiye sahip olmak için bu konularda yazılan baş eserleri alabilirsiniz. Her kanunu ve her kuralı hatırlamanız mümkün olmayacağından kütüphanenizi kolay anlaşılır şekilde tasnif ederek hukuk alanındaki çalışmalarınızda burada yer alan kitaplardan yararlanabilirsiniz.

Borçlar Hukuku’na ait bilgilerin yer aldığı kitaplar ile müvekkillerinizin borçları hakkında yasal olarak neler yapabileceğinizi kavrayabilirsiniz. Birçok kalın kitabın yer aldığı bu alanda dayanıklı karton kapaklara ya da ciltlere sahip baskılarla kitabınızı uzun ömürlü bir şekilde koruma imkanı yakalayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.