Sıralama seçin
Toplam 24 ürün görüntüleniyor.

Ian McEwan

21 Haziran 1948 İngiltere doğumlu olan Ian McEwan, Man Booker ödüllü İngiliz bir yazardır. Babası subay olduğundan dolayı çocukluk dönemi Doğu Asya, Kuzey Afrika, Almanya’da geçmiştir. Sussex Üniversitesi ve East Anglia’d öğrenim gören yazarımız Malcolm Bradbury’un kurucusu olduğu Yaratıcı Yazarlık Kursunun ilk mezunları arasında yer almıştır. Yazarımızın ikinci eşi The Guardian’in editörlerinden biridir.

Ian McEwan, Shakespeare ödülüne 1999’da Hamburg Alfred Toepher vakfı tarafından layık görülmüş olup, 2000 yılında da İngiliz Şövalyelik ödülüne sahip olmuştur. Ian McEwan yayınlanan ilk eseri “Somerset Maugham” ödülünü kazanmış ve yazarın bu kitabı İlk Aşk, Son Törenler isimli romanı olmuştur.

Bu kitabını ise Yabancı Kucak isimli eseri takip etmiştir. Ian Macabre olarak ise bu kitapları ile edebiyat dünyasında tanınmaya başlayan yazarımızın Sonsuz Aşk romanı ödül listelerine aday olmamasına rağmen birçok eleştirmen tarafından başyapıt olarak değerlendirilmiştir. Yazarımız Man Booker ödülünü ise Amsterdam’da Düello adlı eseri ile almıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.