Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

İbrahim Halil Çelik

Siyasetçi ve aynı zamanda öykü yazarı olan İbrahim Halil Çelik, 1 Ocak 1947 yılında Şanlıurfa’da doğmuştur. İlk ve ortaokul eğitimini burada tamamlayan Halil Çelik, lise öğrenimi de Şanlıurfa Öğretmen Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimi için İstanbul’a taşınan Halil Çelik burada İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap-Fars Filolojisi Bölümünü okumuştur.

Halil Çelik lisans eğitimini tamamladıktan sonra Şanlıurfa’da ilkokul öğretmenliği görevinde bulunmuştur. Daha sonra Şanlıurfa Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı yapan Halil Çelik aynı zamanda Halk Eğitim Başkanlığı da yapmıştır.

İbrahim Halil Çelik, 1984 ve 1989 yılları arasında Şanlıurfa Belediye Başkanlığına adaylığını koymuş ve kazanmıştır. Başarılarının ardı arkası kesilmeyen Halil Çelik daha sonra Şanlıurfa Milletvekili seçilerek Meclise adım atmıştır.

Memleket sevdalısı Halil Çelik, Şanlıurfa folklorunu anlatan ve tarihi hakkında bilgiler veren yazıları birçok dergi ve gazetede yayınlamıştır. Halil Çelik aynı zamanda Türkiye Yazarlar Birliği vakfı üyesidir. Yazmış olduğu kitabı Korkunç Beyaz ile okurlarının karşısına çıkan Halil Çelik, bu kitabını İz Yayıncılık aracılığı ile yayınlamıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.