Sıralama seçin
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

İhsan Oktay Anar

1960 Yozgat doğumlu olan İhsan Oktay Anar, orta öğrenimine kadar olan eğitim hayatını İzmit’te tamamlamıştır. Lisans, master ve doktorasını ise Ege Üniversitesinde bitirmiştir. 2011 yılında emekli olana kadar Ege Üniversitesi Felsefe bölümünde çalıştı.

Edebiyatçılar Derneği ve Pen Yazarlar Derneği üyesi olan İhsan Oktay Anar’ın ilk öyküsü olan “Kafirler İçin Apologya” Morköpük dergisinde yayınlandı. Roman olarak da Puslu Kıtlar Atlası Hulki Aktunç’un önsözü ile yayımlandı

İhsan Oktay Anar tarihlerden yeni tarihler üreten adam olarak adlandırılmıştır. Yazarımız tarihsel romanların yerine tarihten yeni roman çıkarmış ve sonucunda romanı yeniden tarihselleştiren yapıtlar kaleme almıştır. Yazar Kitab-ül Hiyel Eski zaman mucitlerinin İnanılmaz Hayat Öyküleri isimli kitabında bir efsaneden bahsetmiştir.

Efsane içerisinde geçen gücünü uzun saçlarından alan Samson karakterinden değil de gücünü akıldan alan insanın fantastik serüvenini işlemiş ve okuyucuyu kendine hayran bırakmıştır. Sonrasında da Efrasiyab’ın Hikayeleri adlı eseri İngiltere’de 476 oyuncular tarafından sahnelenmiştir. Yazarın Puslu Kıtalar Atlası kitabı yayınladığında Kuzey Irak’ta operasyonda olan İhsan Oktay Anar müziğe de fazlası ile tutkun olması ile bilinmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.