Aysel B.

Merhaba.
"İklim Direnişi Seti (4 Kitap)" ürününü sipariş vermek ister misiniz?

İklim Direnişi Seti (4 Kitap)

0 - Yorum Ekle
1-4 İş Gününde Kargo
%25
80,00 TL
60,00 TL
Açıklama

İklim Direnişi Seti – Yeni İnsan Yayınevi

Kişisel Karbon Ayak İzi Rehberi
Batı Uygarlığının Çöküşü
İklim Direnişi: Bir Hayatta Kalma Stratejisi
Yeni Gerçeğimiz Sürdürülebilirlik

İklim direnişinin parçası ol!

Oreskes ve Conway’in şaşırtıcı ve makul yüzyılının hikayesi Batı Uygarlığının Çöküşü, yaklaşan felaketleri çok önceden gözlüyor ve insanlık tarihinin nasıl olabileceğine dair son derece korkutucu ve provokatif bir panorama sunuyor.

Devin Bahçeci, Kişisel Karbon Ayak İzi Rehberi ile bizi kişisel yaşam alışkanlıklarımızı sorgulamaya ve kişisel karbon ayak izimizi düşürmekten başlayarak iklim değişikliğini durdurmak için harekete geçmeye davet ediyor.

Jeremy Brecher, İklim Direnişi’nde iklim kriziyle mücadeleyi amaçlayan sayısız çalışmanın ve hareketin tarihsel bir özetini sunuyor, şiddetsiz ve doğrudan yapılacak küresel direnişi savunuyor.

Gülin Yücel ve Levent Kurnaz, bir sivil toplum gönüllüsü iş insanı ve bir çevre aktivisti akademisyen olarak beraber yola çıkıyor; altı senedir birlikte düşündükleri, tartıştıkları doğrultusunda yazdıkları yazıların bir derlemesi olan Yeni Gerçeğimiz Sürdürülebilirlik ile bakış açısı her ne olursa olsun, herkesin sürdürülebilirliğin karmaşık resmine, ortak bir çerçeveden bakabilmesini sağlıyor.

Kişisel Karbon Ayak İzi Rehberi

Acaba her bireyin ya da hane halkının karbon ayak izi ne kadar ? Bunun hesabını yapmak, kişisel yaşam alışkanlıklarımızı sorgulamak, sürdürülebilir bir gezegenin ön koşullarından. Elinizdeki hesabın öncelikle ülke ortalaması, ardından dünya ortalaması ile karşılaştırılması ve sırasıyla bunların kişisel karbon ayak izinizi azaltmak için hedef alınması zorunluluk.

Kişisel Karbon Ayak İzi Rehberi, Devin Bahçeci'nin ziyaret ettiği pek çok şehirde kendisine sorulan sorulara yıllar içinde hazırladığı kapsamlı ama anlaşılması kolay bir rehber niteliğinde. Güncel veriler ve örnek tablolarla, kendi karbon ayak izinizi kolayca hesaplayabileceğiniz bir başucu kaynağı.

Batı Uygarlığının Çöküşü

Oreskes ve Conway’ın bu şaşırtıcı ve makul yüzyılının hikayesi, George Orwell, Aldous Huxley gibi, yaklaşan felaketleri çok önceden gözleyen, yazarak peygambere dönüşen bütün yazarların zihninde yazılmış bir kitaptır. Gireceğimiz Uzun Ekolojik Felaketlerle dolu yüzyılı detaylı ve inandırıcı bir şekilde resmeden unutulmayacak bir metin.

İklim Direnişi: Bir Hayatta Kalma Stratejisi
Dünya’nın bütün halkları teyakkuz halinde. Bu ayaklanma şiddetsiz ve küresel bir direnme. Sivil itaatsizlik eylemleri Galler’den Filipinler’e kadar yayılıyor. Hükümetler dünyayı yönetebilirler ancak bu onların insanlığın ortak mirası olan dünyanın sahibi oldukları anlamına gelmez. Bu dünyanın gerçek sahibi; insanı, ağaçları ve bütün yaşayan canlıları ile hepimiziz, bir tekini bile dışarıda bırakmadan yaşamı savunan aktivistleriz.
İklim Direnişi, yaşam savunucularının kitabıdır. Hepsine selam olsun.
Yeni Gerçeğimiz Sürdürülebilirlik
Yeni İnsan Yayınevi olarak, sürdürülebilirlik kavramının içinin boşaltılmasına asla razı olmadık. İklim krizinin hepimizin birincil gündemi ve meselesi olması gerektiğini yorulmadan dillendirdik.
Gülin Yücel ve Levent Kurnaz aynı kaygılarla ve güneş gibi parlayan umutlarla, bu değerli metni uzun bir süreçte kurguladı. Ve sürdürülebilirliğe hak ettiği  değeri vermenin ötesinde, hayati kıymetini iade etmek ve iklim krizini tersine çevirmek için müthiş bir mücadelenin içindeler.
Şimdi okurlarımızı bu duyarlılığa, birlikte kuracağımız pırıl pırıl bir geleceğe ve harekete geçmeye davet ediyorlar. Umuyoruz ki okurlarımız bu bir söze, bin söz katarlar.

Ürün Detayını Göster
Kitap Ayrıntıları
ISBN : 2789788622540
Ebat : 13.5x21.5

Basım Tarihi : 4/2021

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 500

Cilt Tipi : Ciltsiz

Kağıt Tipi : 2. Hamur

Basım Yeri : Türkiye - İstanbul

Kitapkolik.com Duyuru
100 TL üzeri kargo bedava!
50 TL üzeri kargo 5 TL
Canlı Destek'e Bağlanmak için tıklayınız
Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 7,50 TL ‘dir.
Kargo ücretini ödeyen ürünler için tıklayınız
Fırsat ürünleri için tıklayınız
Tüm Siparişlerde Sürpriz Hediye

HEMEN İNCELE
Kampanya
%25
80,00 TL
60,00 TL
100 TL üzeri kargo bedava!
50 TL üzeri kargo 5 TL
Canlı Destek'e Bağlanmak için tıklayınız
Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 7,50 TL ‘dir.
Kargo ücretini ödeyen ürünler için tıklayınız
Fırsat ürünleri için tıklayınız
Tüm Siparişlerde Sürpriz Hediye

HEMEN İNCELE
Devin Bahçeci
Devin Bahçeci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
  • Yorumlar (0)
  • Ödeme Seçenekleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.