Sıralama seçin
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Immanuel Kant


Immanuel Kant, 1974’de Doğu Prusya’da bir kasaba da dünyaya gözlerini açmıştır. Alman felsefesinin kurucu isimleri arasında yerini almaktadır. Immanuel Kant, ömrünü doğduğu şehirde geçirmiştir. Immanuel Kant, Konigsberg Üniversitesinde felsefe, fizik ve matematik alanında öğrenim görerek belirli konularda kendini geliştirmeyi başarmıştır.

VII.yy. da İskoçya’dan Prusya’ya taşınmış fakir bir ailenin çocuğuydu. Immanuel Kant, maddi sıkıntılarla dolu bir çocukluk dönemi geçirmiştir. Eğitim hayatı öneminde babasını kaybetmiştir. Bu yüzden hem çalışıp hem de okumak zorunda kalmıştır. Çalıştığı o dönemde özel öğretmen olarak görev almıştır.

Immanuel Kant, düşünce sistemini geliştirdikten sonra doktorasını bitirip, konigsberg Üniversitesinde eğitimine başlamıştır. 1770’de Immanuel Kant, profesörlüğe yükselmiş ve emeklilik dönemine kadar farklı görevlerde bulunmuştur. Matematiği sevmesine rağmen felsefe bölümüne yönelen Immanuel Kant, yaptığı araştırmalar sonrasında 1781’de felsefe bölümündeki ilk eserini kaleme almayı başarmıştır. Daha sonra eserlerinin yanı sıra güneş sisteminin meydana gelişinin üzerinde araştırmalar yapmaya başlamıştır. Yaptığı çalışmalar sonucunda Nebula hipotezini çıkartmıştır.

Immanuel Kant, başlangıçta fizik ve astronomi bölümlerinde yazılar kaleme almıştır. 1775’de ‘’ Evrensel Doğal Tarih’’ ve ‘’Cennetlerin Teorisi’’ isimli eserleri kaleme almıştır. Immanuel Kant, 1804 yılında yaşamını kaybetmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.