Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

İnci Ertuğrul


İnci Ertuğrul, 1970 yılında Trabzon Akçaabat’ta dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Akçaabat’ta tamamlamıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme alanından mezun olmuştur.

İnci Ertuğrul TRT’nin düzenlemiş olduğu ‘’spikerlik’’  sınavını kazanarak mesleğe geçiş yapmıştır. TRT’de eğitiminin arkasından Türkiye’nin ilk özel radyosu olan Radyo Anki’de 3 yıl boyunca program sunucusu ve yapımcısı olarak çalıştı. Aynı dönemde Jülide Gülizar, tuna Huş gibi uzman kişilerden meslek içi dersler almaya başladı. Aynı zamanda TRT GAP’ta farklı programlarda sunuculuk görevi yaptı.

1993’de TGRT’nin kuruluşuyla beraber çalışma hayatına İstanbul’da devam etti. İnci Ertuğrul 3 ay gibi bir süre Londra-Reuters binasında yapılan yayınlarda çalıştı.

Hayırlı Günler isimli sabah canlı yayın programı, Gençlerle isimli tartışma programlarının sunumunu yaptı. Sunuculuk ile beraber radyo programcılık görevine de devam etti. Daha sonra haber merkezinde spiker olarak çalıştı.

İnci Ertuğrul birden fazla yayında sunuculuk yaptı. Türkiye Gazetesinde (İnci Ertuğrul ve Renkler) isimli sayfada 4 yıl boyunca yazılar kaleme alarak röportajlar yaptı. İnci Ertuğrul, TGRT’de 3,5 yıla yakın sosyal konuların incelendiği ve kayıp kişilerin arandığı (İnci Ertuğrul izin Sesiniz) isimli programın sunuculuğunu yaptı. CİNE 5’de (İnci Ertuğrul ile Rengarenk) isimli kadın programının yayınını sundu.

Farklı kanallar da çeşitli formatta programlar yayınladı. TRT Haber’de (İnci Ertuğrul ile Haber Tadında) isimli programın sunuculuğunu yaptı. Aynı zamanda evli ve bir kız çocuğu sahibidir. İnci Ertuğrul, 2017 yılında Fox TV kanalında yayınlanan (Kaybolan Çiçekler) isimli programın sunuculuğunu yapmaya başlamıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.