Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

İzzet Bozkurt

Prof. Dr. İzzet Bozkurt, 1966’da Erzurum’da Dünya’ya gelmiştir. Yazar lise eğitimini Erzurum Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini ise 1988’de Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlamıştır. 1988 tarihinde üniversiteden mezun olduktan sonra yaklaşık 2 sene, Ege Bölgesi Sanayi Odası Halkla İlişkiler Departmanında yayın sorumlusu olarak görev yapmıştır. Çalıştığı süreçte kurumun yayın organı olan Ebso Haber dergisini çıkardı.

İzzet Bozkurt 1990 senesinde, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaya başlamıştır. 1992 tarihinde ilk yüksek lisans derecesini, Üniversite Sanayi İşbirliğinde İletişimin Rolü konulu tezi ile almayı başarmıştır. Yüksek lisans tezi ile, Yükseköğretim Kurulu’ndan burs alarak, ABD’ne gitti. İzzet Bozkurt, Roosevelt Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi konusunda ikinci yüksek lisans derecesini almıştır.

Yazar İzzet Bozkurt 1998’de, Pazarlama İletişimi Yönetimi konusunda doktorasını tamamlamıştır. Yine 1998 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Yrd. Doç. olmuştur. 2000 ve 2004 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmüştür. 2003’de Doçentlik unvanını alan İzzet Bozkurt, 2004 ve 2011 yılları arasında İstanbul Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanlığı ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde profesörlük unvanını almıştır.

İzzet Bozkurt sırası ile İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde Rektör, İstanbul Üsküdar Üniversitesi’nde Rektör Yardımcısı ve İletişim Fakültesi Kurucu Dekanı olarak çalışmıştır. Prof. Dr. İzzet Bozkurt şu anda İstanbul İbn Haldun Üniversitesi İletişim Fakültesinde görev yapmayı sürdürmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.