Sıralama seçin
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

J. Mario Simmel

Avusturyalı yazar J. Mario Simmel, 7 Nisan 1924 yılında Viyana Avusturya’da Dünya’ya gelmiştir. Yazar Johannes Mario Simmel çocukluk yıllarını İngiltere ve Avusturya’da geçirerek büyümüştür. Mario Simmel kimya mühendisliği alanında eğitim görmüştür. 1943 yılı itibar ile II. Dünya Savaşı'nın sonuna kadar araştırmacı olarak görev yapmıştır. II. Dünya Savaşı'nın sona ermesi ile Amerikan askeri hükümeti adına çevirmen olarak çalışmıştır. Viyana'da yayım yapan Welt am Abend isimli gazetede incelemeler ve hikayeler yayınlamıştır. 1950 yılının başlarında, Munich illustrated Quick in Europe and America için muhabir olarak görev yapmıştır.

Yazar J. Mario Simmel pek çok roman ve senaryoyu kaleme almıştır. Yazarın 1960’da yayınlanan Es muss nicht immer Kavier sein adlı romanı ile başarıyı yakalamıştır. Yazar Johannes Mario Simmel’in eserleri dünya genelinde milyonlarca adet satılmıştır. Kaleme aldığı romanlarının birçoğu 1960 ve 1970 yıllarında filme uyarlanmıştır. J. Mario Simmel ,Award of Excellence of the Society of Writers of United Nations, ödülü başta olmak üzere pek çok ödüle layık görülmüştür.

Yazarın eserleri çok satanlar listesinde yer almış ve 33 dile çevrim yapılmıştır. Savaş sonrası döneminin popüler yazarı Johannes Mario Simmel, 1 Ocak 2009 yılında Luzern, İsviçre’de yaşamını yitirmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.