Sıralama seçin
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Jak V. Kamhi

Türk iş adamı Jak V. Kamhi, 13 Haziran 1925 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Kamhi, lise öğrenimini Saint Michel Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamlayan Kamhi, mezuniyetinin ardından Fransa’ya giderek burada Çelik Konstrüksiyon alanında ihtisas yapmıştır.

Pek çok çelik inşaat, metal eşya ve elektronik üretiminin Türkiye’de yapılmasına öncülük eden Kamhi, Profilo Holding yönetim kurulu başkanı ve kurucusudur.

Eski milletvekili Cefi Kamhi’nin babası olan Jak Kamhi, yapmış olduğu çalışmaları sayesinde İstanbul Üniversitesi tarafından Fahri Mühendislik Doktorluğu unvanına layık görülmüştür.

Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi olan Jak Kamhi, iş kadını Melda Kamhi ve çağdaş sanatçı ve yönetmen Lara Kamhi’nin büyükbabasıdır. Pek çok ödüle layık görülen Jak Kamhi, Gördüklerim Yaşadıklarım adlı eserinin sahibidir.

Yazar Jak Kamhi, Remzi Kitabevi aracılığı ile yayınlamış olduğu Gördüklerim Yaşadıklarım adlı eseri sayesinde okurlarından tam not almıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.