Sıralama seçin
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Jeannette Angell

Yazar Jeannette Angell 16 Ocak 1956 yılında Angers Fransa’da, Fransız bir baba ile Amerikalı bir annenin çocuğu olarak Dünya’ya gözlerini açmıştır. Yüksek lisans eğitimini Universite Catholique de L’Ouest’te bitirmiştir. Jeannette Angell daha sonra 21 yaşında iken ABD’ye gitti. ABD’de Fitchburg State College’da tarih ve Lesley College’da eğitmenlik alanlarında yüksek lisans yapmıştır.

Yale Üniversitesi’nde İlahiyat yüksek lisansını bitiren yazar, kilise tarihi alanında doktora yapmak için Boston Üniversitesi’ne girmiştir. Ancak Jeannette Angell branş değiştirerek antropolojiyi tercih etmiştir. Jeannette Angell öğretim görevlisi olarak Harvard, M.I.T. ve London School of Economics gibi Amerika’nın ve İngiltere’nin ileri gelen üniversitelerinde sosyoloji, tarih, din ve antropoloji dersleri vermeye başlamıştır.

34 yaşında iken, beraber yaşadığı erkek arkadaşı, Jeannette Angell’in biriktirdiği paralarını alıp onu bırakınca yazar mali sıkıntıya girmiştir. Gazetede “escort” kızlar arayan bir ilan hayatını tepeden tırnağa değiştirmiştir.

Ekonomik problemlerinden kurtulmak için telekız olarak da çalışmaya başlamıştır. Üniversite öğretim görevlisi olarak gündüz ders verirken, geceleri telekız olarak çalışmıştır. Telekız işini 3 yıl sonra bırakan Jeannette Angell, son on yıldır sadece yazarlık alanında çalışmalarını devam ettirmektedir. Dilimize çevrilmemiş eserleri Legende (Efsane), Wings (Kanatlar), Flight (Uçuş) ve The Illusionist (İllüzyonist)’tir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.