Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Jerry Pournelle

Bilim kurgu romanları ve bilgisayar kullanıcıları için esprili tavsiyeler yazan yazar Jerry Pournelle 7 Ağustos 1933 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde dünyaya gelmiştir. Örgün olarak gördüğü lisans eğitimini mühendislik alanında yapan Pournelle, istatistik ve sistem mühendisliği alanında yüksek lisans ve doktorasını tamamlayarak bitirmiştir.

Eğitim hayatına devam ederken bir yandan çalışma hayatı içerisine giren Pournelle, askeri alanda ve havacılık endüstrisinde çalışmıştır. Kısa bir süre sonra yazma kariyerine odaklanmıştır.

Jerry Pournelle Vatandaş Ulusal Uzay Politikası Danışma Konseyi kurucusudur. Ve aynı zamanda dijital teknoloji dünyasında da etkili bir sestir. Bilim kurgu türündeki romanları sayesinde dünya çapında adını duyuran yazar Jelly’nin kitapları çok satanlar arasına girmiştir.

Jerry Pournelle aynı zamanda Amerika Bilim Kurgu Yazarları’nın eski başkanıdır. Yazmış olduğu eserleri sayesinde birçok ödüle layık görülmüştür. Evli ve beş çocuk babası olan Jerry Pournelle, 2008 yılında beynindeki tümörle savaşmaya başladı. Uzun bir zaman bu tümörle yaşayan Pournelle 2014’de geçirmiş olduğu rahatsızlıklarının ardından felç geçirmiştir. Bu hastalık onun yazma yeteneğini yavaşlatmış olsa da yazmaktan asla vazgeçmedi.

Jerry Pournelle 8 Eylül 2017 yılında California Studio City’de ki evinde kalp yetmezliği sebebiyle hayata gözlerini yummuştur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.