Sıralama seçin
Toplam 21 ürün görüntüleniyor.

Jo Nesbo

Jo Nesbo 29 Mart 1960 yılında Oslo'da doğmuştur. Yazar kimliğinin yanı sıra aynı zamanda müzisyen kişiliği ile de tanınmaktadır. Jo Nesbo Oslo'da doğmuş olsa da Molde'de büyümüştür. Norveç Ekonomi okulunu bitirdi. İktisat ve İşletme bölümlerinden derece ile mezun olmayı başardı.

Yazar İskandinavya'da oldukça popüler oldu. Yazarın kitapları 40 dile çevrildi. 1998 yılında Glass Key ödülünü aldı. Yazarın edebi yönü; Jo Nesbo polisiye alanında yazdığı kalemler ile tanınmış olsa da çocuk kitapları ile popülerlik yakalamaya başladı. 

Nesbo'nun polisiye serisinde Dedektif Harry Hole serisi Türkçe'ye çevrilmiş ülkemizde çok sevilmiştir. Aynı zamanda Doktor Proctor çocuk seri side Türkçe'ye çevrilmiş kitap seriler indendir. 

Jo Nesbo dünya polisiye edebiyatı alanında Dedektif Harry Hole serisinin karakteri kült karakterler arasında yerini almayı başarmıştır. Bir dönem futbola ilgi duyan yazar Norveç'in en ünlü rock müzik grubu olan Di Derre'nin solistidir. Bu grubun gitaristi kardeşi olduğu için müzik sektöründe aile müziği olarak tanımlanmıştır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.