Sıralama seçin
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

John Williams

Besteci John Williams, 8 Şubat 1932 yılında Floral Park, New York, ABD’de Dünya’ya gelmiştir. Amerikalı besteci, orkestra şefi ve klasik gitarist ve piyanist olan John Williams, New York'ta CBS radyo orkestrasında bir perküsyoncunun oğludur. Küçük yaşlarından itibaren müziğe maruz kaldı ve çocukken piyano çalmaya başlamıştır. Daha sonra trompet, trombon ve klarnet çalmayı öğrenmiştir. Küçük yaşta müzik yazmaya başladı ve kendi parçalarını gençken düzenlemeye çalıştı.

 

1948 yılında John Williams, ailesiyle beraber Los Angeles'a taşındı. Burada özel olarak beste okudu ve Los Angeles, Kaliforniya Üniversitesi'nde kısa bir dönem çalıştı. 1951 yılında ABD Hava Kuvvetleri'ne gönderildi ve görevi esnasında grup müziği düzenleyerek orkestra şefliğine başladı.

 

Star Wars, Indiana Jones, Jurassic Park, Schindler'ın Listesi ve Er Ryan'ı Kurtarmak filmlerinin müziklerinin yapımcısıdır. Bunların yanı sıra Bir Geyşa'nın Anıları, Harry Potter gibi filmlerin hafızalara kazınmış müzikleriyle tanınmaktadır. John Williams Gustav Holst, Çaykovski, Wagner gibi klasik müzik bestecilerinin stilinden ve leitmotiflerinden etkilenmiştir. Amerikalı besteci, klasik müziğin çağımızdaki akımı olan Çağdaş Klasik Müzik'in en büyük temsilcisi olarak bilinmektedir. 

John Williams en iyi ikonik film müziklerinin bir kısmını yapan Amerikalı popüler bestecidir. Yazarın Stoner kitabı, Yapı Kredi Yayınları tarafından kitapseverlerin beğenisine sunulmuştur.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.