Sıralama seçin
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Joseph Kessel

Fransız Gazeteci Joseph Kessel 31 Ocak 1898 tarihinde Arjantin’in Villa Clara şehrinde Dünya’ya gelmiştir. Çocukluk yılları Rus bir doktor olan babasının vazifesi sebebi ile Arjantin’de geçmiştir. Nizza’da başladığı eğitim hayatını, Fransa Paris’te bulunan Louis-l Grand Lisesi’nde devam ettirmiştir. Fransız gazeteci ve romancı Joseph Kessel, Edebiyat alanında eğitim almış ve 17 yaşında iken gazeteciliğe başlamıştır.

Fransız yazar Joseph Kessel, İkinci Dünya Savaşı esnasında Almanların Fransa’yı işgali sırasında direnişçilerin tarafına katıldı. Savaşın bittiği 1946 yılında Direniş Hareketi’nin tarihçesini yazmaya başladı. 1962 yılında Academie Française üyeliğine seçilmiştir. 1919 senesinde çıktığı bir Dünya gezisinin arkasından, o zamana kadar az bilinen bazı ülkeleri sıra dışı ve duyarlı röportajları ile tanıttı.

Yaptığı Gözlemleri, insan tecrübelerini ve insan doğa ilişkisini Aslan, Atlılar gibi eserlerine aktardı. 1926 yılında yayımlanan Les Captifs isimli romanı ile Fransa’nın en saygın edebiyat ödüllerinden bir tanesi olan Fransız Akademi Ödülü’nü layık görüldü. Joseph Kessel 23 Temmuz 1979 yılında Avernes Fransa’da hayata gözlerini kapamıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.