Sıralama seçin
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Kaan Murat Yanık

Yazar Kaan Murat Yanık, 1988 yılında dünyaya gelmiştir. Lisans öğrenimini İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. İş hayatına TRT Arapça kanalında başlayan Yanık, pek çok edebiyat dergilerinde öykü ve deneme yazılarının yayınlamıştır.

Ayrıca yayınevlerinde editörlük ve danışmanlık yapan Yanık, televizyon kanallarında kültür-sanat temalı programlar hazırlayıp sunmuştur. Yazar Yanık, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Pedagoji eğitiminin yanı sıra tiyatro ve sahne sanatları eğitimi de almıştır.

Yüksek lisans derecesini Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Klasik Türk Edebiyatı anabilim dalında tamamlamıştır. Yurtdışına çıkan Murat Yanık, İngiltere’ye giderek Üniversity of Sunderlan’da Batı Edebiyatı hakkında eğitim almıştır. Daha sonra üniversitelerde ve edebiyat atölyelerinde edinmiş olduğu bilgi ve tecrübeleri sayesinde dersler vermeye başlamıştır.

Yazar Yanık, yurtiçi ve yurt dışı olmak üzere pek çok yerde konferans vermiştir. Pek çok ödüle layık görülen Yanık, edebiyat dünyasında değerli birçok eseri bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.