Sıralama seçin
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Karl Ove Knausgaard

Norveçli yazar Karl Ove Knausgaard, 6 Aralık 1968 yılında Norveç Oslo’da dünyaya gelmiştir. Yazmış olduğu otobiyografik romanlarıyla adını duyurmuştur.

Edebiyat dünyası yazar Karl Ove Knausgaard’ı 21. yüzyılın en büyük edebi hislerinden biri olarak tanımlamıştır. Karl Ove, eğitim yıllarını doğduğu yer Oslo’da geçirmiştir. Lisans öğrenimini ise Bergen Üniversitesi’nde sanat ve edebiyat bölümlerinden mezun olarak tamamlamıştır.

Karl Ove, yazarlık hayatına adım atmadan önce çeşitli işlerde çalışmıştır. Liselerde öğretmenlik yapmak, psikiyatri hastanesinde çalışmak ve kaset satmak gibi birçok işte çalışarak geçimini sağlamıştır.

Norveçli yazar daha sonra Stockholm’e taşınarak ilk romanını burada yazmaya başlamıştır. Yazmış olduğu 6 ciltten oluşan Kavgam serisinde kendi hayatını anlatmıştır. Yaşamış olduğu Norveç’te Kavgam serisi ile yarım milyonluk bir satış gerçekleştirmiştir. Kavgam serisinde geçen her karakter ve her olay gerçek hayat hikayesinden alınmıştır. Edebiyat dünyasında adını ilk sıralarda duyuran yazar Karl Ove, evli ve dört çocuk babasıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.