Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Kristin Hannah


Kristin Hannah, 1960 yılında ABD’nin Kaliforniya bölgesinde dünyaya geldi. Kristin Hannah,  henüz 8 yaşında iken ABD’nin başkenti Washington’a göç etti. Hukuk fakültesine başlamadan belli bir süre önce reklam ajansında bir dönem çalıştı. Kristin Hannah’ın hukuk fakültesine gitmesindeki en büyük neden ise yazar olma hayalidir. Kristin Hannah, hukuk fakültesinde eğitim aldığı yıllarda annesi kanser Hastalığına yakalandı. Kristin Hannah’ın annesi de kızının yazar olmasını çok istiyordu. Bu hastalıkla daha fazla savaşamayan annesi hayata veda etti.

Kristin Hannah, Washington Üniversitesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra annesi ve kendinin de hayali olan yazarlığa başlar. Hayatının klişelerle dolu romantik yazılarını kaleme alır. Annesinin ölümünün ardından sarsılan Kristin Hannah, kaleme aldığı tüm yazıları bir kutuya koyarak yazar fikrini bir süre askıya alır. Daha sonra Kristin Hannah, evlenir. Kristin Hannah, aynı zamanda avukatlık mesleğine de devam etmektedir. Sonrasında hamile olduğunu öğrenen Kristin Hannah, beş ay boyunca yatak istirahati ederek birçok kitap okumuştur.

Daha sonra eşinin büyük desteği üzerine Kristin Hannah, kutuya koyup kaldığı notlarını yeniden gün yüzüne çıkartır. Doğum yaptığı zaman hazırda bir kitap taslağı bulunmuştur. Kristin Hannah, her yazarın karşılaşmış olduğu yayınevi bulma sorunu ile karşılaşmış ve bu durum karşısında yorulmuş olsa da vazgeçmeyerek azimle yayınevi aramaya devam etmiştir.

1990’da telefonun çalmasının ardından hayatı tamamen değişti. O telefonun ardından yazarlık dönemine son hızla devam etti ve şimdi ki döneme kadar yazmaktan hiç bıkmadan kitaplar kaleme aldı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.