Aysel B.

Merhaba.
"Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç" ürününü sipariş vermek ister misiniz?

Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç

0 - Yorum Ekle
1-4 İş Gününde Kargo
%30
80,00 TL
56,00 TL
Açıklama

Hüseyin Rahmi Gürpınar 1864’te İstanbul’da doğmuş, 8 Mart 1944’te Heybeliada’da yaşamını yitirmiştir. Edebiyatımızın en önemli romancı ve hikâyecilerinin arasında yer almaktadır. Hüseyin Rahmi, resmî ya da özel olarak düzenli bir eğitim almamıştır, tamamıyla kendi kendini yetiştirmiş bir yazardır. Küçük yaşta yazmaya başlayan Hüseyin Rahmi’nin, on iki yaşında kaleme aldığı Gülbahar Hanım adlı piyesi diğer bazı kitaplarıyla birlikte Aksaray’da çıkan bir yangında yanmıştır. Üstadı saydığı Ahmed Mithat Efendi’nin açtığı popüler roman anlayışını realist ve giderek natüralist ölçüler çerçevesinde sonuna kadar götürmüştür. Romanlarının önemli bir özelliği de toplumsal bir yergi taşımasıdır. Eserlerinde İstanbul’un mahallelerindeki yaşam tarzını natüralist bir biçimde dile getirmiştir ve bu yönüyle “sokağı edebiyata getiren sanatçı” olarak anılmıştır.

Hüseyin Rahmi’nin Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç adlı eseri 75 yılda bir görülen kuyruklu yıldızın eski dönem İstanbul’unda nasıl bir yankı uyandırdığının mizahî bir yolla anlatımıdır. Yazar okuyucularına hem eski İstanbul mahalle hayatını ve mahalle kadınlarını hemde dönemin kadın erkek ilişkisini gösterir.

İrfan Galip, kuyruklu yıldızın dünyaya çarpacağı söylentileri üzerine konuyla alakalı konferanslar düzenleyerek kendine eğlence çıkarmayı planlar. Fakat kaderin de İrfan için farklı planları vardır. Bir gün gizemli bir kadından kuyruklu yıldız hakkında bilgilendirme yapması için bir mektup alır. İrfan kadının yazısından çok etkilenir ve tanımadığı bu kadınla ilgili hayaller kurmaya başlar.

Ürün Detayını Göster
Kitap Ayrıntıları
ISBN : 9786254078378
Ebat : 13.5x21

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 192

Cilt Tipi : Ciltsiz

Kağıt Tipi : 2. Hamur

Kitapkolik.com Duyuru
Canlı Destek'e Bağlanmak için tıklayınız
Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 14,90 TL ‘dir.
Fırsat ürünleri için tıklayınız
Kampanya
%30
80,00 TL
56,00 TL
Canlı Destek'e Bağlanmak için tıklayınız
Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 14,90 TL ‘dir.
Fırsat ürünleri için tıklayınız
Hüseyin Rahmi Gürpınar
Hüseyin Rahmi Gürpınar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
  • Yorumlar (0)
  • Ödeme Seçenekleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.