Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

M. Sinan Genim

1945 yılında İstanbul’da dünyaya gelen M. Sinan Genim, lise öğrenimini Hardarpaşa Lisesi’nde tamamlamıştır. İstanbul Kuzguncuk’ta dünyaya gelen Genim, Kuzguncuk Kültür Derneği’nin kuruluşunda yer almıştır. Lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde eğitim görürken bir anda eğitimini yarıda bırakıp İstanbul’a dönüş yapmıştır.

Daha sonra DGSA Mimarlık Yüksek Okulu’na giren Genim, buradan mimar olarak mezun olmuştur. Yakın çevresinde tanımış olduğu Renan Berk ile evlenen Genim’in 1977 yılında bu evlilikten Münevver Azra adında kızları dünyaya gelmiştir.

Bu sırada akademik hayatına devam eden Genim, mimarlık alanında yüksek lisans derecesini de tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından kısa dönem askerlik görevini tamamlayan Genim, doktora çalışmalarına başlamış ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Estetik ve Sanat Tarihi Kürsüsünde asistanlık yapmıştır.

Ayrıca Türk edebiyatı dünyasına da katkıda bulunan Genim, İstanbul Yazıları adlı eserinin yazarıdır. Kırmızı Kedi Yayınevi aracılığı ile yayınlamış olduğu İstanbul Yazıları eseri sayesinde okurlarından tam not almıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.