Sıralama seçin
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.

Mahfi Eğilmez


Tam adı Ahmet Mahfi Eğilmez olan Türk ekonomist Mahfi Eğilmez, 1950 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünden 1972 yılında mezun olmuştur. Doktorasını Gazi Üniversitesi’nden Kamu İktisadı teşebbüslerinin Finansmanı başlıklı tezini savunarak almıştır.

Mahfi Eğilmez, Maliye Müfettişi Muavini olarak başladığı kamu hizmetinde Maliye Müfettişi, Maliye Başmüfettişi, Gelirler Genel Müdür Yardımcısı, Hazine Genel Sekreterliği Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı, Washington Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşaviri, Kamu Finansmanı Genel Müdürü, Hazine Müsteşar Yardımcısı, Washington Büyükelçiliği Ekonomi Ticaret Başmüşaviri olarak görev yapmıştır.

1997 Temmuz aynıda Hazine Müsteşarı olarak atanmış, aynı yılın Aralık ayında bu görevden istifa ederek kamu görevinden ayrılmıştır. Yazar hazinede görev yaptığı dönemlerde TEMSAN(Türkiye Elektromekanik Sanayii A.Ş.), TEK(Türkiye Elektrik Kurumu) yönetim kurulu üyeliklerinde, YÖK üyeliğinde, Dünya Bankası ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası guvernör vekilliği ve guvemörlüğünde bulunmuştur.

Kamu sektöründen ayrıldıktan sonra özel sektörde, çeşitli kuruluşlarda yönetim kurulu danışmanlığı, yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği yapmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesinde 10 yıl, Kadir Has Üniversitesinde 8 yıl öğretim görevlisi olarak ders vermiştir.

Hitit uygarlığının tanıtılmasına yaptığı katkılardan dolayı Çorum ve Hattuşaş (Boğazkale) belediyeleri tarafından fahri hemşehrilikle ödüllendirilmiş, Türk Eskiçağ Enstitüsüne muhabir olarak seçilmiştir. Halen Altınbaş Üniversitesinde öğretim üyesi olarak ders veren Mahfi Eğilmez, yazılarını sadece kendi bloğunda yayınlamakta olup, yayımlanmış 20 kitabı ve çok sayıda makalesi vardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.