Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Markus Werner

Edebiyat yazarlarından Markus Werner, 27 Aralık 1944 yılında İsviçre’de dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve ortaöğretim yıllarını burada tamamlayan Werner, lisans öğretimini Almanya’da görmüştür. Almanya Zürih’te felsefe, psikoloji, Alman dili ve edebiyatı hakkında öğrenim gören Werner, akademik hayatına devam ederek doktora tezini de burada tamamlamıştır. Doktora tezini tamamlarken Max Frisch yazarının çalışmalarından etkilenen Markus, tez çalışmalarını bu yazarın çalışmaları hakkında yazmıştır.

Markus Werner, 1975 ve 1990 yılları arasında öğretmenlik yapmıştır. Yazar yapmış olduğu ilk eserini 1984 yılında yayınlamıştır. Max Frisch’den etkilenen yazar Werner yapmış olduğu çalışmalarında bu yazardan esinlenerek birçok eser çıkarmıştır. Ve bu eserler sayesinde Werner, önemli ödülleri almayı hak kazanmıştır. Daha sonra yayınlamış olduğu bu eserler büyük beğeni toplayı Avrupa’da satışa sunulmak üzere birçok dile çevrilmiştir.

Markus Werner’in yazmış olduğu Yamaçta eseri büyük beğeni toplayarak Alman edebiyat listelerinde kısa sürede çok satanlar arasına girmiştir. Yamaçta eseri tiyatroya uyarlanarak 2006 ve 2007 yılları arasında sergilenmiştir.

3 Temmuz 2016 yılında İsviçre’de hayata gözlerini yuman yazar, hayatını boyunca yazmış olduğu birçok değerli eseri arkasında bırakmıştır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.