Sıralama seçin
Toplam 120 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Mavisel Yener

1962 Ankara doğumlu olan Mavisel Yener, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünden mezun olmuştur. Çocuklar ve gençler için roman ile öykü yazan yazarımız aynı zamanda tiyatro alanında da birden fazla esere imza attı. Ayrıca Cumhuriyet Gazetesinde haftalık kitap ekinde inceleme ve eleştiri yazıları da yazan Mavisel Yener'in birçok öykü ve hikayesi ders kitaplarında yer almıştır. 

Mavisel Yener, 2 yıl Gazete Ege’de çocuk sayfasını hazırlamıştır. Haber Ekspres gazetesinin çocuk sayfasında köşe yazıları kaleme almıştır. Edebiyat ve Varlık gibi dergilerde yazıları yayınlanmıştır.

TRT-İzmir radyosunda Yüreğimizden Sesler ve Kitap Kurdu isimli programları yapmıştır. Yazar Mavisel Yener üstelik arkadaşları ile "Mor Gece Mavi Gün" isimli oyunu kaleme aldı ve Ankara Devlet Tiyatrosunda sahneledi.

Mavisel Yener, genel merkezi İzmir’de olan AİDS ile mücadele derneğinin yönetim kurulu üyesidir. Uyuşturucu ve AİDS konularında eğitmen olarak görev yapan yazar, Edebiyatçılar Derneği, PEN, Dil Derneği gibi kuruluşlara da üyedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.