Sıralama seçin
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Max Frisch

Max Frisch, 15 Mayıs 1911 tarihinde Zürih’te Dünya’ya gelmiştir. Frisch küçük yaşlarda yazmaya başlamıştır. Yazar Frisch, Alman dili ile alakalı eğitim almıştır. 22 yaşında babasını kaybetmesinin üzerine 1933 senesinde gazetecilik yaşamına atılmıştır. Daha sonra Max Frisch Avrupa’da geziler yapmıştır. 1936 ve 1940 yılları arasında 25 yaşında iken Zürih’te mimarlık okumuştur. İkinci Dünya savaşı sırasında, sınıra gönderildi. Bu süreçte yazmaya başlayan Max Frisch, bir süre yazarlıkla mimarlığı birlikte devam ettirmiştir. Ancak daha sonra mimarlığa veda etmiştir.

Amerika, Meksika, Rusya, Japonya ve İsrail ‘de bulunmuş olan İsviçreli Max Frisch, 1958 yılında Almanya'nın en önemli edebiyat ödülü Georg Büchner’i almıştır. 1976 yılında da Alman kitapçıların verdiği Barış Ödülü'nü kazanmıştır. Max Frisch eserlerinin büyük bir bölümünde çağının genel toplumsal bunalımlarını ve geleneklere karşı düzene uyanan kuşkuyu dile getirmiştir.

Max Frisch, çağdaş İsviçre edebiyatını Dünya edebiyatında temsil eden çok tanınmış yazarlar arasında yer almaktadır. 4 Nisan 1991 tarihinde Zürih’te yaşamını yitiren Max Frisch'in başlıca yapıtları ise Sessizliğin Yanıtı, Günlükler, Stiller, Locarno'u Eczacının Düşü, Montauk, Mavi Sakal ve Adım Gantenbein Olsun’dur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.