Aysel B.

Merhaba.
"Metin Çözümlemeleri" ürününü sipariş vermek ister misiniz?

Metin Çözümlemeleri

0 - Yorum Ekle
1-4 İş Gününde Kargo
%20
100,00 TL
80,00 TL
Açıklama

Metin her şeyden önce bir yapıdır. Bu yapıda, yalnızca metnin yapısal örgüsü değil, aynı zamanda onu çevreleyen dış gerçeklik de söz konusudur. Metinsellik sözcükler arası bağıntıların yanı sıra, kesitler arası ilişkilerden de doğmaktadır. Kendi içinde hiçbir şey ifade etmemekte ancak dünya bilgisi ile kurulan bağlantı sonucu bir anlam kazanmaktadır. Bu bağlamda da gerek biçim gerek anlam düzeyinde üretimsellik olgusunun simgesi olarak farklı biçimler ve farklı anlamlar taşımaktadır.

Metin Çözümlemeleri adlı kitapta yer alan metinler, tekrar okunmuş, altüst edilmiş, çözümlenmiş, ayrıştırılmış, yeniden üretilmiş ve inşa edilmişlerdir. Çözümlemeye ya da yeniden okunmaya alınan metinlerin bağıntıları, anlam kaynağına yaslanarak, eriştiği her yeni noktada, kendini yeniden üretmekte ve yeniden yorumlanabilecek duruma gelmektedir. İnsanoğlunun adeta bitmeyen uğraşısı olarak nitelendirebileceğimiz metin çözümlemeleri, bir yandan metnin nasıl eklemlendiğini çözümlerken, diğer yandan kurguyla gerçeklik izleniminin örtüştüğü alanı da ortaya koymaktadır.

Kendi alanlarında yetkin akademisyenlerin eseri olan Metin Çözümlemeleri, okuru da oyuna dahil ederek ona önemli bir sorumluluk yüklüyor... Önceden kazandığı bilgi ile metin arasında kuracağı ilişki becerisini geliştirme sorumluluğu...

Ürün Detayını Göster
Kitap Ayrıntıları
ISBN : 9789755395333
Ebat : 16.5x21.5

Baskı Sayısı : 2. Basım

Sayfa Sayısı : 368

Cilt Tipi : İnce Kapak

Kağıt Tipi : 2. Hamur

Kitapkolik.com Duyuru
Canlı Destek'e Bağlanmak için tıklayınız
Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 14,90 TL ‘dir.
Fırsat ürünleri için tıklayınız
Kampanya
%20
100,00 TL
80,00 TL
Canlı Destek'e Bağlanmak için tıklayınız
Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 14,90 TL ‘dir.
Fırsat ürünleri için tıklayınız
Nebahat Akgün Çomak
Nebahat Akgün Çomak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
  • Yorumlar (0)
  • Ödeme Seçenekleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.