Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Michel Pastoureau

Michel Pastoureau, 17 Haziran 1947 yılında Paris'te Dünya’ya geldi. Arşivciler ve kütüphaneciler için olan kolej  École Nationale des Chartes'da eğitimi tamamladı. 1972 yılında Orta Çağ'daki hanedan ve hanedanlarla alakalı tezini kaleme aldıktan sonra, 1982’ye kadar Bibliothèque nationalale de France'ın madeni para, madalya ve antika bölümünde görev aldı.

1983 yılından beri Batı Sembolizm Tarihi Kürsüsü'nü yürütmektedir.  Sorbonne'un École pratique des hautes études'inde çalışmalar yönetmenidir. Académie internationale d'héraldique (International Academy of Heraldry) akademisyeni ve Fransız Heraldik Topluluğu başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1996’da Lozan Üniversitesi'nden fahri doktora eğitimini tamamladığında, birçok disiplinlere radikal katkılarda bulunan seçkin bir bilim adamı olarak isimlendirilmiştir.

Profesör Michel Pastoureau, hayvanların, renklerin, sembollerin ve yuvarlak masa şövalyelerinin tarihi üzerine çalışmalar da dahil olmak üzere birçok sayıda yayın yaptı. Aynı zamanda amblemler ve hanedanlık armaları, sigillografi ve nümismatik üzerine birçok yazılar ele aldı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.