Sıralama seçin
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Mihail Bulgakov

Mihail Bulgakov, 15 Mayıs 1891 yılında Kiev'de dünyaya gelmiştir.Babası bir ilahiyat Profesörüdür. 1916 yılında I. Dünya savaşı yıllarında Tıp Fakültesinden mezun oldu. O dönemlerde Tıp mezunları askerlik görevlerini ülkenin en ücra köşelerinde doktorluk yaparak tamamlıyordu.

Bulgakov bir köyde on sekiz ay boyunca pratisyen hekim olarak çalıştı. Yazar Genç Bir Köy Hekimi isimli kitabında o yıllarda yaşadığı olayları ve deneyimleri kullanmıştır. Mihail Bulgakov'un edebiyata damga vuran fantastik öğeleri bu eserlerinde görülmez.

Mihail Bulgakov 1925 yılında yayınlanan Otobiyografik romanı Beyaz Muhafız Kiev'de yaşayan Turbin ailesinin hikayesini konu alır. Beyaz Muhafız eseri Turbin Günleri ismi ile tiyatro oyunu olarak sahnelenmiştir. Sahnelendiği dönemlerde Stalin tarafından büyük bir beğeni kazanmıştır.

Ölümcül Yumurtalar isimli eseri ise dönemin sistem eleştirisidir. Köpek Kalbi isimli eseri 1925 yılında yazıldı fakat 1987 yılında yayınlanabildi. 1929 yılında yazarın tüm eserlerini kapsayan bir yayın yasağı gelir ve 3.5 yıl çok zor dönemler yaşar.

10 Mart 1940 yılında böbrek yetmezliğinden dolayı hayatını kaybeder.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.