Sıralama seçin
Toplam 75 ürün görüntüleniyor.
1 2

Modern Türk Edebiyatı Klasikleri

En Çok Satan Modern Türk Edebiyatı Klasikleri, en yeni Modern Türk Edebiyatı Klasikleri kategorimizde yer alan kitapları inceleyin.

Modern Türk Edebiyatı yazarlarının en yeni kitaplarına göz atabilir ve satın alabilirsiniz. Okunması gereken Modern Türk edebiyatı klasikleri listesi. Tarihimizi en doğru kaynaklardan öğrenmek için mutlaka okumanız gereken kitaplardır. İş Bankası Kültür Yayınları Modern Türk Edebiyatı Klasikleri serisine KitapKolik avantajları ile sahip olabilirsiniz.

Türk Edebiyatının en popüler yazarlarının roman, hikaye, şiir ve tiyatro derlemelerinden oluşan modern Türk edebiyatı klasikleri kitaplarını en iyi fiyatlar ile satın alabilirsiniz. 

Modern türk edebiyatı dönemleri 5’e ayrılmaktadır; Kategorimizde tazminat devri Türk Edebiyatı, Milli Mücadele dönemi Türk Edebiyatı, Cumhuriyet dönemi Türk Edebiyatı, 1940’yılına kadar süren Türk Edebiyatı ve Son Dönem Türk Edebiyatı eserleri yer almaktadır.

Tazminat Devri Edebiyatının En Önemli Yazarları; Şinasi, Namık Kemal, Ziya Paşa, Ahmet Mithat, Abdulhak Hamit, Mahmut Ekrem, Samipaşazade Sezia dir. 

Servet-i Fünun Edebiyatının En Önemli Yazarları; Tevfik Fikret, Recaizade Mahmut Ekrem, Mehmet Rauf, Halit Ziya Uşaklıgil, Cenab Şahabeddin dir.

Fecr-i Âti Edebiyatının En Önemli Yazarları; Emin Bülent Serdaroğlu, Ahmed Haşim, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Hamdullah Suphi Tanrıöver, Fuad Köprülü dür.

Milli Edebiyatın En Önemli Yazarları; Mehmet Akif Ersoy, Reşat Nuri Güntekin, Ömer Seyfettin, Halide Edip Adıvar dır.

Cumhuriyet ve Sonrası Edebiyatın En Önemli Yazarları; Nazım Hikmet, Hüseyin Rahmi Gürpınar, Ziya Osman Saba, Orhan Pamuk, Aziz Nesin, Yaşar Nabi Nayır, Kemal Tahir, Oktay Rıfat, Orhan Veli Kanık, Fakir Baykurt, Peyami Safa, Cahit Külebi, Selim İleri, Necati Cumalı dir.

Türk edebiyatı yazarları tarafından kaleme alınmış, Modern Türk Edebiyatı eserleri fiyatlarına göz atın satın alın. Muhteşem bakış açısı ile kaleme alınmış en iyi eserler modern türk edebiyatı hakkında bilgi edinmeniz için en doğru kaynaklardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.