Sıralama seçin
Toplam 97 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Mutlaka Okunması Gereken 100 Kitap

Türk edebiyatının unutulmaz eserlerinden dünya klasiklerine, fantastik edebiyattan polisiye romanlara kadar farklı türlere ait kitaplar, mutlaka okunması gereken 100 kitap kategorisinde bir araya gelerek kitapseverleri keyifli bir yolculuğa çıkartmaktadır. Yabancı ve yerli yazarlardan geniş seçkiler sunan okunması gereken kitaplar ile sizlerde kütüphanenizi zenginleştirin.

İlkokuldan itibaren gerek okul hayatında, gerek boş zamanlarınızda okumayı istediğiniz dünyaca ünlü yazarlar, mutlaka okunması gereken 100 kitap içerisinde yer almaktadır. Genç okuyucuların kişisel gelişimleri ile hayata bakış açılarını şekillendirmeye yardımcı olan kült eserler arasında bulunan Küçük Prens ve Sofie’nin Dünyası gibi kitaplar sürükleyici dilleri, özgün üslupları ve fark yaratan çevirileri ile gençlerin beğenisini kazanmaya devam ediyor.

Ayrıca bu romanlardan bazıları Cemal Süreyya ve Tomris Uyar gibi Türk yazınının önde gelen isimlerinin çevirileri sayesinde keyifli bir okuma deneyimi yaşayabilirsiniz. Rus edebiyatının Dostoyevski gibi önemli temsilcilerinden Amerikan edebiyatının John Steinbeck ve Ernest Hemingway gibi toplumsal gerçekçi yazarlara kadar birçok farklı edebiyat akımı ve bu akımların öncü yazarları, dünya klasikleri arasında yer almaktadır.

Okuma deneyimi kadar yazma becerisini de geliştirmek isteyenlerin de ilk tercihleri arasında yer alan Montaigne’in Denemeler’i, Victor Hugo’nun eserlerini bir araya getiren Victor Hugo serisi ve Albert Camus seçkisi Fransız edebiyatına ait farklı dönemleri incelemenize ve Franzı İhtilali de dahil olmak üzere farlı dönemlere büyülü bir yolculuk yapmanıza yardımcı olan ve mutlaka okunması gereken kitapları sizler bir bu kategorimizde bir araya getirdik.

Okunması Gereken Dünya Klasikleriyle Zamanda Yolculuk

Genç okur kitlesinin kitap okuma deneyimlerini zenginleştiren ve bu kitapları onlara sevdiren J.R.R. Tolkien ile Jose Saramago gibi günümüz yazarlarının post modern yazına kazandırmış oldukları birçok eseri ve roman dizilerini mutlaka okunması gereken 100 kitap içerisinde bulmanıza olanak tanımaktadır. Modern roman öncüsü ve farklı edebiyat akımlarının simgesi olan isimler de gözde okuma listemizde tekrardan gün ışığına çıkmaktadır.

Mutlaka okunması gereken 100 kitap arasında modern romanın öncüsü ve farklı edebiyat akımlarının simgesi olan isimler de tekrardan gün ışığına çıkmaktadır. Modern İngiliz edebiyatının en önemli isimlerinden olan Charles Dickens ile 20. Yüzyılın başlarına giderek Sanayi Devrimi’nin toplumsal dönüşüme nasıl hizmet ettiğine de tanıklık edeceksiniz.

George Orwell’in 1984 ve Hayvan Çiftliği adlı efsane eserlerinde modern topluma eleştirel gözlerle bakma şansını yakalayacaksınız. Postmodern yazının önde gelen J.D. Salinger ve Umberto Eco gibi yazarlara ait eserleri, yapı bozucu anlatımlarını harika bir şekilde yansıtan Türkçe çeviriler ile deneyimleme fırsatını yakalamak için mutlaka okunması gereken 100 kitap kategorimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Klasiklerden Modern Türk Edebiyatına Okunması Gereken Kitaplar

Türk romanı dendiğinde akla gelen ünlü yazarlar da okunması gereken kitaplar listesinde yerini alıyor. 20. Yüzyıl Türk romanının önde gelen iki ismi olan Yaşar Kemal ve Orhan Kemal, Türk roman klasikleri arasında ayrı bir yere sahiplerdir. Mutlaka okunması gereken 100 kitap arasında yer alan Yaşar Kemal’in İnce Memed’i ile Orhan Kemal’in Önce Ekmek’i Türk toplumunun köy yaşamından kent yaşamına doğru ekonomik değişim çerçevesinde nasıl şekillendiğine ve bu değişimlerin harika betimlemeler yolu ile edebiyata nasıl aktarıldığına şahit olacaksınız.

Mutlaka okunması gereken 100 kitap arasında yer alan modern Türk edebiyatında eleştirel bakış açısı ile dikkat çeken, ayrıca farklı sanat dallarındaki kimlikleri ile öne çıkan Türk yazarlar da en gözde okuma listesi içerisinde fark yaratmaktadır. Yılmaz Güney ve Zülfü Livaneli gibi çok yönlü kimlikleri ile geniş bir hayran kitlesine sahip yazarların eserleri, mutlaka okunması gereken 100 kitap arasında yer almaktadır. Bu eşsiz okuma seçkisi aynı zamanda Türk toplumunun kültürel zenginliğini ve derinliğini ortaya koymaktadır.

Kitap tutkunlarının okuma serüvenlerine yeni bir canlılık katacak olan mutlaka okunması gereken 100 kitap listesi postmodern yazarlar, dünya klasikleri, Türk romanları ve eleştirel yazınlar gibi dikkat çeken ve okunması gereken kitapları inceleyerek seçtiğiniz kitaplara Kitapkolik ayrıcalığı ile anında sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.