Sıralama seçin
Toplam 335 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 9

Müzik Kitapları

Müzik Kitapları her seviyede enstrüman eğitimi için farklı içeriklerde yer alacaktır. Piyano, keman, nefesli çalgılar gibi farklı kategoriler için değişen müzik teknikleri söz konusudur. Türk Müziği, Klasik Batı Müziği için de değişen yöntem ve usullerin anlatıldığı kitaplar bulunur. Okullarda gösterilen temel düzeyde müzik eğitimlerine yönelik nota ve solfej kitapları da bu kategoride bulanan önemli kaynaklardır. Ayrıca, önemli müzik insanlarının tanıtıldığı biyografileri de müzik kitapları arasında bulmak mümkün olacaktır.

Farklı Enstrümanlar İçin Önerilen Müzik Kitapları  

Müzik kitapları içerisinde, her enstrümanın öğretim teknikleri ve kullanılan terimleri değişecektir. Notalar, müziğin alfabesi olarak bilinse de ortak kullanılan bu dil, çalınan müzik aletlerinde birtakım nüans farklılıkları içerir. Her enstrümanda vurgu, heyecan katan bazı terimler bulunur. Notanın hızlı, yavaş, orta düzeyde çalınması ile canlı ya da ağır şekilde çalınmasını sağlayan bazı terimler bulunur. Bu nedenle, her müzik aletini çalmak kadar terminolojisini öğrenmek te zaman ve emek gerektirir. Bu konuda detaylı ve anlaşılır bir dil kullanan müzik kitaplarına yönelmek önem kazanmaktadır.

Her Yaş Grubuna Müziği Sevdiren Kitaplar

Müzik kitapları, eğitimin ayrılmaz birer parçasıdır. Antikçağ düşünürlerinden bu yana gençlerin zeka gelişiminde müzik, matematik ve dil öğretimi önemli bir yere sahiptir. Günümüzde de anaokulu seviyesinden başlayarak verilecek müzik eğitiminin çocukların gelişimine olumlu yönde katkılar sağlayacağı düşünülür. Yayınevimizin kitapları arasında müzik kitapları ayrı bir yer tutar.

Farklı Seviyelerde Müzik Kitapları

Her yaş grubundan çocuklar için farklı seviyelerde müzik kitapları bulunur. Temel müzik eğitimine başlangıç seviyesinden daha ileriki dönemlere kadar aşamalar halinde gelişen müzik kitapları yer alacaktır. Eğlenceli ve öğretici şarkılar kadar, marşlar ve çok sesli parçaların yer aldığı kitapları sitemizden temin etmek mümkündür. Yetişkinler için başlangıç seviyesinde olan temel müzik eğitimleri ile profesyonel düzeyde olanlar için de gerekli olacak müzik kitapları mevcuttur.

Eğitimciler İçin Önerilen Müzik Kitapları

Müzik kitapları, müzik eğitimcileri için de kaynak olabilecek yayınlara sahiptir. Özellikle müzik öğretmenlerinin yararlanacağı türde oyunlarla müzik anlatımı, temel müzik eğitim kitapları, derslerde onlara yardımcı olacaktır. Tanınmış müzik insanları ve bestecilerin hayatlarının anlatıldığı kitaplar da derslerde okutulacak türde yayınlardır. İleri seviyede müzik bilgisine sahip olan kişilerin kendilerini geliştirmesine olanak tanıyacak olan kitapları da sitemizden temin etmek söz konusu olacaktır.

Müziğin Farklı Alanlarda Kullanımı

Müzik kitapları içerisinde genel kültürün gelişimine yönelik olarak ta hazırlanmış olanları bulunur. Müziğin farklı disiplinler içerisinde kullanım alanları bulunur. Geçmiş çağlardan bu yana müziğin ruhsal sorunların tedavisinde kullanıldığı ve tıpta yararlanılan bir tedavi yöntemi olduğu bilinir. Müzikli terapi yöntemlerinin anlatıldığı genel kültür kitaplarını sitemizde bulmak mümkündür. Müziğin görsel sanatların gelişimine olan katkıları da kitaplarda irdelenir.

Müzik Aletlerinin Öğrenilmesi

Çocukların müzik aletlerini daha yakından öğrenmesini sağlayan enstrümanların yer aldığı boyama kitapları da son derece faydalı kaynaklardır. Müziğin kulağımıza ne şekilde geldiği ve bizde bıraktığı etki de başlı başına bir araştırma konusudur. Biyolojik açıdan seslerin bizde bıraktığı etkiler, fizik kuralları çerçevesinde açıklanacaktır. Araştırma yazılarının derlendiği müzik kitapları da gerek yetişkinler gerekse de gençler için faydalı olacak kitaplardandır.

Rasyonel Bir Bakış Açısı İle Müziğe Eğilmek

Müzik çalışmalarında, yetenek kadar rasyonel bir bakış açısı da gerekecektir. Aklın egemen olduğu bu çalışmalarda sağ ve sol beyni aynı anda çalıştıran bazı enstrümanlar da bulunur. Duygusal bir eğilim ve sıkı bir disiplin gerektiren müzik çalışmalarında başarı sağlayacak metot kitaplarını sitemizden kısa sürede temin etmek ve güvenle sipariş vermek mümkündür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.