Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Naci Girginsoy

Türk edebiyatı yazarlarımızdan Naci Girginsoy 1924 yılında Yunanistan Kesriye’de dünyaya gelmiştir. Rumeli’den Türkiye’ye göç eden Girginsoy ailesi İzmit’e yerleşmiştir. Naci Girginsoy Rumeli’den göç edip İzmit’te Kemalpaşa Mahallesine yerleşen topluluk ile birlikte büyümüştür. Öğrenim hayatını İzmit’te geçiren Girginsoy, lise eğitimini de bitirdikten sonra geçimini sağlayabilmek adına Laborantlık yapmış ve daha sonra da Devlet Demir Yolları’nda memurluk yapmıştır.

Naci Girginsoy Türkiye’de birçok firmada yönetici ve memur olarak çalışmıştır. Daha sonra SEKA’nın basın işlerini düzenlemeye başlayan Naci Girginsoy, SEKA posta gazetesinin yönetiminde de görev yapmıştır. Ayrıca Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti başkanlığı görevinde de bulunan Girginsoy, birçok ödüle layık görülmüştür.

Girginsoy gazete ve dergileri yazmış olduğu yazı ve öyküler sayesinde pek ödüle sahip olmuştur. İki çocuk babası olan Girginsoy, 26 Haziran 1982 yılında hayata gözlerini kapamıştır. Vefatının ardından büyük hüzün yaşayan sevenleri, oturduğu evin yakınındaki sokağına kendi adını vermişlerdir. Hatta Naci Girginsoy adına Kocaeli’nde çeşitli dernekler tarafından öykü yarışmaları düzenlenmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.