Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Naci Görür

Türk edebiyatı yazarı Profesör Dr. Naci Görür, 1947 yılında Elazığ’da dünyaya gelmiştir. Lisans öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi’nde tamamlayan Naci Görür, aynı üniversitede öğretim üyesi aday adayı olarak mezun olmuştur.

Daha sonra Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde öğrenimini tamamlayan Naci Görür, buradan mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde asistan olarak görev yapmıştır.

Başarılı bir öğrenci olan Naci Görür, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından aldığı burs ile İngiltere’de doktora derecesini tamamlamıştır. Burada profesör unvanını da eline alan Naci Görür, Türkiye’ye dönerek İstanbul Teknik Üniversitesi’nde çalışmaya başlamıştır. Bu üniversitede doçent ve daha sonra profesör unvanını eline alan Naci Görür, daha sonra Maden Fakültesi’nde dekan olarak görev yapmıştır.

Marmara depremi sonrası pek çok araştırmalar yapan Naci Görür, yapmış olduğu kapsamlı araştırma sonrasında TÜBİTAK Teşvik Ödülünü almıştır. NATO Bilim Ödülünü de alan Naci Görür, Türkiye Bilimler Akademisinin asli üyesi olmuştur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.