Sıralama seçin
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Naim Babüroğlu

1960 yılında Hatay’da dünyaya gelen Naim Babüroğlu, lise öğrenimini 1977 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nde tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından Kara Harp Okuluna başlayan Babüroğlu, Kara Harp Akademisini ve daha sonra Silahlı Kuvvetler Akademisini bitirmiştir.

Kurmay yüzbaşı unvanı ile mezun olduktan sonra Hakkari dağ ve komando komutanlığı görevinde bulunmuştur. Türk silahlı kuvvetlerini temsilen Kuveyt ve Irak’ta askeri gözlemci subayı olarak görev yapan Babüroğlu, 2001 ve 2004 yılları arasında Genelkurmay Başkanlığı karargahında görev yapmıştır. 2006 yılında Tuğgeneralliğe yükselen Babüroğlu, Ege Ordusu Harekat Kurmay Yarbaşkanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı’nda Karargah Subayı görevlerinde bulunmuştur.

Ayrıca 2015 yılında ki seçimlerde CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı olan Babüroğlu, İngilizce, Arapça ve Osmanlıca dillerini bilmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Babüroğlu, 22 Gün 22 Gece Sakarya, Kemalyeri ve Cumhuriyet’in Sonbaharı adlı eserlerinin yazarıdır.

Yazar Babüroğlu, İnkılap Kitabevi aracılığı ile yayınlamış olduğu eserleri sayesinde okurlarının beğenilerini kazanmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.