Sıralama seçin
Toplam 43 ürün görüntüleniyor.
1 2

Neil Gaiman


Neil Gaiman, 10 Kasım 1960 yılında İngiltere Hampshire’de doğmuştur. Aslen Polonyalı Musevi bir ailenin çocuğu olan yazar, Chuch of England okulunda eğitimini tamamladı. J.R.R Tolkien, Allan Poe, Ursula Le Guin gibi fantastik edebiyatın ustalarının gençlik yıllarında takip ederek eserlerini okumuştur.

Yazar, 80’li yıllarda gazeteci olarak çalışmaya başlayarak basın dünyasının önemli isimleri ile tanışma fırsatı yakalamıştır. Oldukça geniş alanda ürün vermiş, Hugo, Bram Stoker, Nebula gibi dünyanın en prestijli ödüllerinin sahibi olmuştur.

Neil Gaiman, ilk olarak Duran Duran müzik grubunun biyografi kitabını yayımlamıştır. Alan Moore’dan etkilenerek grafik roman için senaryo yazmaya başlamıştır.1989 yılında “Sandman”ı çıkartmıştır. Bu çizgi roman serisi 75 fasikül olarak çıkmış eklemeler yapılarak da 11 cilt olarak kitap haline getirilmiştir.

Neil Gaiman, uzun roman ve düz yazıda kaleme almıştır. Good Omens, Stardust, Neverwhere ve Amerikan Tanrıları gibi başarılı romanlara da imza atan yazar, New York Times Best Seller listesinde ilk sıraya yükseldi. Yazarın kitaplarının çoğu Türkçeye çevrilmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.