Sıralama seçin
Toplam 18 ürün görüntüleniyor.

Netflix'in En İyi Kitap Uyarlamaları

Netflix’in en iyi kitap uyarlamaları nelerdir? En çok okunan Netflik kitap uyarlamaları hangileridir? Netflix kitaptan uyarlanan filmler ve en iyi Netflix kitapları burada! Hepimiz dizi izlemeyi severiz, hele ki bu diziler kitaplardan uyarlandıysa izlemek daha da keyifli oluyor. Bu nedenle sizler için bu okuma listemizde Netflix’in en iyi kitap uyarlamalarına yer verdik.

Netflix’in yabancı dizilerinden, Türk yapımı Hakan Muhafız ve Atiye gibi dizilerine kadar Netflix dizilerinin kitaplarını bu kategorimizde bulabilirsiniz. Peki, siz önce kitabı mı okumayı yoksa diziyi mi izlemeyi tercih edersiniz? Hadi tarafınızı seçin, Netflix kitapları bu kategorimizde sizleri bekliyor.

Kitaplardan esinlenilerek TV’ye ya da sinemaya uyarlanan senaryolar her zaman büyük başarı yakalamıştır. Son yıllarda büyük yazarların büyük eserlerinden uyarlanan TV dizileri de bunun en çarpıcı özelliğidir.

Mutlaka okumanız gereken en iyi Netflix kitap uyarlamaları arasında Caroline Kepnes’in kaleme aldığı Sen, Sophia Amoruso’nın Patronkız kitabı, N. İpek Gökdel’in Kara Kalem kitabı ve daha birçok kitap yer almaktadır.

Kitaplardan Esinlenen Netflix Dizileri Nelerdir?

Özellikle sın dönemlerde daha fazla artmaya başlayan kitap uyarlamaları, dizikoliklerin gözdesi olmayı başarmıştır. Peki bu kitaplar televizyona ne kadar uyarlanıyor? Sizler için Netflix’te yayınlanan en iyi kitap uyarlamalarını derledik. Gelin o dizilerin konularına ve hangi kitaplardan uyarlandıklarına beraber bakalım!

Netflix’in ilk Türk dizisi olma özelliği taşıyan ve başrollerini Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü gibi isimlerin oynadığı dizi The Protector – Hakan: Muhafız, N. İpek Gökdel’in Kara Kalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi kitabından esinlenerek senaryolaşmıştır.

Netflix orijinal yapımı Atiye’ye ilham veren roman Dünyanın Uyanışı, Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan ilk roman olma özelliği de taşımaktadır. Yazar Dünyanın Uyanışı ile okurun insanlığa çağlar boyunca ev sahipliği yapan kadim topraklara, 2019 yılında UNESCO Dünya Mirası listesinde yerini alan Göbeklitepe’nin gizemli hikayesine davet etmektedir.

Netflix’in ses getiren dizilerinden biri olan Orange is the New Black’e konu olan Yeni Moda Turuncu, Piper Kerman’ın kadınlar hapishanesinde geçirdiği bir yılın sansürsüz hikayesinden esinlenmiştir. Sevgi, dostluk, aşk ve bağlılığa dair bu macerayı asla unutmayacaksınız.

Jay Aher’in Ölmek İçin On Üç Sebep kitabından uyarlanan dizi 13 Reasons Why, Netflix tarafından dizi severler ile buluştur. Dizi liseli bir gencin intiharına ilişkin gizemin çözülmesi yolunda ilerlemektedir.

Ülkemizde de geniş bir takipçi kitlesine sahip olan The Vampire Diaries, ilk olarak 1991 yılında yayınlana L. J. Smith’in aynı roman serisinden uyarlanmıştır. Ailesini trafik kazasında kaybeden ve hayatına devam etmeye çalışan Elena, vampir olan kardeşler ile tanışmasının ardından mücadeleye ve bir aşk savaşına dönüşen hikayeyi konu almaktadır.

Louren Brooke’un yazdığı aynı adlı kitap serisinden Netflix’in en iyi kitap uyarlamaları arasında olan Heartland, çiftlik hayatının artı ve eksilerini tüm çıplaklığı ile izleyicilere aktarmaktadır. Dizi Kanada’nın en uzun soluklu dizileri arasında yer almaktadır.

Netflix artık her evde olan ve bizlere televizyon açtırmayan bir macera haline gelmiştir. Netflix olmadan olmaz diyenlerdenseniz, oldukça kaliteli ve birbirinden farklı yapımları bizlerle buluşturan Netflix’in en iyi kitap uyarlamalarını sizler için bir araya getirdik. Umarız ki keyifle okur ve kendinize bir beğeni tablosu oluşturabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.