Sıralama seçin
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.

Nurullah Genç

Nurullah Genç 9 Eylül 1960 Erzurum Horosan’da doğumludur. Yaşadığı köyde okul olmadığından akrabalarının yanında ilkokul öğrenimini tamamlayan yazarımız parasız yatılı Erzurum İmam Hatip Lisesine gitti. Lise döneminde arkadaşlarının ödevlerini yaparak para kazanan Nurullah Genç o dönemde çok fazla kitap okuduğundan dolayı gözleri bozulmuştur.

Nurullah Genç lise öğreniminin ardından Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini kazandı, okumaya başladığından aynı zamanda da boyacılık yaptı. Siyasi bir kavga esnasında boya sandığı kırılan yazar bir daha o işi yapmadı. Fırında ve inşaatta çalışan Genç Orman Bakanlığının şiir yarışmasında Türkiye ikincisi oldu. Şiir yarışmasında da birinci oldu.

Şiirleri edebiyat dergilerinde yayımlanmaya başladıkça tanınan Nurullah Genç birkaç arkadaşıyla beraber Genç Kuşak derisini çıkarttı. Aynı zamanda akademik çalışmalarına da devam eden yazar en son Profesör unvanını aldı. Kamu ve özel sektörde hizmet vermeye devam eden yazarımız İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesinde öğretim üyeliği yapmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.