Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Onur Akyıl

Biyografi, otobiyografi ve roman türlerinde eserleri bulunan Onur Akyıl 1980 yılında İzmir’de doğmuştur. Ülkemizin birçok il ve ilçesine seyahatler yapmıştır.  2008 yılında DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalı Dramaturgi Eleştiri Ana Bilim Dalı bölümünden, Bernard Marie Koltes Oyunlarında Tematik Bağdaşım isimli teziyle başarı bir şekilde mezun olmuştur. Akademik hayatına devam eden Onur Akyıl yüksek lisans çalışmalarına DEÜ de devam etmektedir.

Onur Akyıl’ın 1999 yılında ilk şiiri yayımlandı. 1999 yılından günümüze birçok dergide şiir, öykü ve eleştiri yazıları yayımlanmıştır. BirGün gazetesi ve Şiirden dergisinde şiir ve şiir sorunları hakkında yazılar kaleme almaktadır. Onur Akyıl Rıfat Ilgaz Jüri Özel Ödülü 2006 yılında, Ergün Günçe Övgüye Değer 2008 yılında ve Ali Rıza Ertan Şiir Ödülünü 2008 yılında almıştır. Bu ödüllerin yanı sıra Nihat Akkaraca Öykü Ödülü 2013 ve Necati Cumalı Şiir Ödülü 2014, ödüllerinin de sahibi olmuştur.

Ulusal ve uluslararası pek çok festivale katılan yazarın Vietnam Mektubu (2008), Unutacak Kimse Yok (2014) ve Yalnızlık Yengen Olur (2014), adlı üç kitabı yayımlanmıştır. Bunların yanı sıra pek çok tematik kitap çalışmasına da katkı sunmuştur. Yazar Onur Akyıl, İzmir ve İstanbul şehirlerinde yaşamını sürdürmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.