Aysel B.

Merhaba.
"Osmanlı’da Bir İngiliz Gelin" ürününü sipariş vermek ister misiniz?

Osmanlı’da Bir İngiliz Gelin

0 - Yorum Ekle
1-4 İş Gününde Kargo
Açıklama

Tülün Yalçın’ın romanı Osmanlı’da Bir İngiliz Gelin, gerçek bir yaşamöyküsü. 1800’lü yılların sonunda Eleanor adında genç bir İngiliz kızı, halası ile birlikte günler süren bir gemi yolculuğu yaparak İstanbul’a gelir. Amacı Pera’da oturan akrabalarının yanında bir hafta geçirmektir. Nellie, Cadde-i Kebir’de dolaşırken genç, kara gözlü bir katiple çarpışır ve bu çarpışma onun hayatını değiştirir. Çarpıştığı bey, Zaptiye Nazırı Kamil Paşa’nın oğlu Mehmet Ali Gerede’dir. İki genç birbirine birkaç gün içinde aşık olup evlenmeye karar verirler. Mehmet Ali kısa zamanda Dahiliye Nazırlığı’na kadar yükselecek, bir ara Halep Mutasarrıflığı da yapacaktır. Bu arada Nellie’nin yaptığı doğumlar da birbirini izleyecektir. Halep’te Nellie’nin karşısına dikilen bir falcı, “Büyük felaketler yaşayacaksın,“ diyecektir ona. Nellie iyi eğitim almış bir İngiliz kızı ve bir Osmanlı mutasarrıfının karısı olarak batıl inançlardan uzaktır ve falcıya kulak asmamıştır. Ama acaba hata mı yapmıştır?
Eleanor’un gençlik yılları gerçekten karışık yıllardır, birbiri ardına patlayan savaşlar, ayaklanmalar, göçler, doğumlar, ölümler, Nellie’nin peşini bırakmayacak, Nellie nikah töreninden sonra ailesini bir daha göremeyecektir. Mehmet Ali, meşrutiyetin ilanından sonra Mustafa Kemal adında genç ve yetenekli bir subayla dostluk kurmuştur. Mustafa Kemal birkaç kez Mehmet Ali’lerin konağına da uğramış, evde gizli toplantılar yapılmış ve Mehmet Ali Mustafa Kemal’in Samsun’a gitmesine yardımcı olmuştur. Ancak daha sonra hilafet konusunda görüşleri ayrılmış, inatlaşma kine dönüşmüş ve Mehmet Ali Bey gizlice yurt dışına kaçmıştır.

Kocasının 1939’da ölmesinden sonra yıllarını Paris’te, İkinci Dünya Savaşının ortasında geçiren Nellie, yalnız bir kadın olarak kendi savaşını verecek, artık iyice yaşlandığında ise Türkiye’ye dönüp burada son yıllarını geçirecektir.

Osmanlı’da Bir İngiliz Gelin, 1900’lü yılların başında geçen unutulmaz bir aşk hikayesi. Klasik romanları özleyen okurlar için kaçırılmaz bir fırsat. Gözden uzak tutulmaması gerekense burada anlatılanların bütünüyle gerçek olduğu.

Ürün Detayını Göster
Kitap Ayrıntıları
ISBN : 9789750704055
Ebat : 14x21

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 265

Cilt Tipi : Ciltsiz

Kağıt Tipi : 2. Hamur

Kitapkolik.com Duyuru
125 TL üzeri kargo bedava!
50 TL üzeri kargo 7,90 TL
Canlı Destek'e Bağlanmak için tıklayınız
Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 8,90 TL ‘dir.
Kargo ücretini ödeyen ürünler için tıklayınız
Fırsat ürünleri için tıklayınız
Tüm Siparişlerde Sürpriz Hediye
Kampanya
%30
20,37 TL
14,26 TL
125 TL üzeri kargo bedava!
50 TL üzeri kargo 7,90 TL
Canlı Destek'e Bağlanmak için tıklayınız
Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 8,90 TL ‘dir.
Kargo ücretini ödeyen ürünler için tıklayınız
Fırsat ürünleri için tıklayınız
Tüm Siparişlerde Sürpriz Hediye
Tülün Yalçın
Tülün Yalçın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
  • Yorumlar (0)
  • Ödeme Seçenekleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.