Sıralama seçin
Toplam 36 ürün görüntüleniyor.
1 2

Paul Auster

3 Şubat 1947 ABD doğumlu olan Paul Auster, Amerika’nın Columbia Üniversitesinde İngiliz, Fransız ve İtalyan edebiyatı bölümünü okumuş ve okulu tamamladıktan sonra Fransa’ya yerleşmiştir. Yazarımız Fransa’da bir süre Fransız edebiyatından çeviriler yapmıştır. Paul Auster, 1974 yılında Amerika’ya tekrar dönmüş ve Lydia Davis adlı bir yazar ile evlenmiştir. 1977 yılında Daniel adında bir oğlu olmuştur.

1979 yılında evliliği çeşitli sebeplerden dolayı biten Paul Auster, o yıl aynı zamanda babasını kaybetmiştir. Babasının mirası kendisine kaldığından dolayı rahatlıkla yazar olma yolunda ilerlemiştir. Yazarımız daha sonra başka bir yazar olan Siri Hustvedt ile 1981 yılında hayatını birleştirmiştir. Bu birliktelikten Sophie Auster adında bir çocuk dünyaya gelmiştir. Yazarımız şu anda American Center’in başkan yardımcılığını yapmaktadır. Yazar eşi ve iki çocuğu ile birlikte New York’ta yaşamını sürdürmektedir.

Yazar henüz lise yıllarında Salinger ve Charles Dickens gibi yazarları okuyup onlardan ilham alarak yazar olmaya karar vermiştir. Avrupa’ya gittiği dönemde Charles Dickens, Kafka, Albert Camus ve Gide gibi yazarları inceleme fırsatı yakalamıştır. Paul Auster’e şöhretin ilkini yaşatacak olan New York üçlemesinin ilk kitabı Cam Kent 1985 yılında yayımlandı. Yazarın bu ilk kitabı basılmadan önce ikinci kitabı olan Hayaletler’i çoktan yazmaya başladığından bu kitapta yayımlanmıştır. 1986 yılında ise serini son kitabı olan Kilitli Oda yayımlanarak yazar bu üç kitabı ile büyük bir ilgi yakalamıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.