Sıralama seçin
Toplam 29 ürün görüntüleniyor.

Paulo Coelho


Dünyaca ünlü yazarlar arasında yer alan Paulo Coelho, 24 Ağustos 1947 yılında dünyaya geldi. Babasının adı Pedro, annesinin adı Lygia olan yazar, ilköğrenimini San Ignacio’da tamamladı. Ablası Sonia’nin kendi ödevi olan denemesi ile beraber ilk edebi ödülünü bir şiir yarışmasında aldı.

Ülkesinde yazarlık yapmadan önce şarkı sözü yazan Paulo Coelho, şarkı sözü yazdığı sıralarda gazetecilik de yaptı ve sonrasında yazılarını yazmaya başladı. 1980 yılında tanıştığı Christina Oiticica ile evlendi.

1987 yılında Hac (Pilgrimage) adlı eserini ilk olarak 1986 yılındaki Batı Avrupa’daki İspanya’nın Santiago de Compostela şehrinde biten Hac yolculuğuna dair izlenimleri üzerine kaleme aldı. Paulo Coelho, 1988 yılında da Simyacı adlı kitabını yayımladı.

Simyacı romanı sayesinde dünyaca tanınan yazar olarak şöhretin kapılarını açtı, bu sayede Guiness Dünya Rekorlar Kitabına girmeye hak kazandı. Gençliğinde ise üç defa akıl hastanesine gönderilen Paulo Coelho, buradaki tecrübelerinden yararlanarak Veronika Ölmek İstiyor adlı kitabını yazdı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.