Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Pelin Çift

Pelin Çift 1978 İzmir doğumludur. Lise eğitimini Notre Dame de Sion Fransız lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Galatasaray Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde Özel Televizyonların Yapısal Özelliklerinin Haber Oluşumuna Etkilerini İnceleme isimli Fransızca tezini yayınlayarak yüksek lisansını tamamladı. 

1997 yılında NTV ekranlarında hava durumu sunuculuğu ile televizyon dünyasına giriş yaptı. Daha sonra haber Sunuculuğuna terfi etti. 2001 krizinde işten çıkarıldı ve bir süre işsiz kaldı. Bu dönemde Galatasaray Üniversitesi Radyo Televizyon ve Gazetecilik Bölümünü okudu yüksek lisans bitmek üzereyken Sorbonne Üniversitesine kabul edildi gideceği sırada SKY Türk kuruldu ve burada işe başladı. 

Pelin Çift SKY Türk, CNN Türk, Haber Türk gibi büyük kanallarda sırası ile çalışmıştır. Haber Türk kanalında Öteki Gündem ve Medya kritik programlarını hazırlayıp sundu. 2013 yılında Bir Milyon Kimin isimli yarışma programında Hakan Hatipoğlu ile birlikte sunuculuk yaptı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.