Sıralama seçin
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Peter Handke

6 Aralık 1942 Avusturya doğumlu olan Peter Handke, ailesi ile beraber Doğu Berlin'e yerleşmiş ve Rusların Berlin'i işgal etmesi üzerine oradan ayrılmıştır. Peter Handke, 12 yaşına kadar din eğitiminin ağırlıklı olduğu bir okulda okumuştur. Lisesi normal lisede tamamlayan yazarımızın Anne tarafındaki dedesi Slovak olduğundan küçük yaşlardan itibaren bu kültüre ilgi duymuştur. Hukuk fakültesinde 1961 yılında okumaya başlayarak o dönemlerde yazmaya ilgi göstermiştir.

Yazarın ilk roman denemesi olan Die Hornissen'in Suhrkamp yayınevi tarafından kabul edilmiş ve eğitimini yarıda bırakmıştır. Uzun süre başka işlerle uğraşmadan yalnızca yazarlık yapan Peter Handke, 1971 yılında annesinin intiharı üzerine büyük bir sarsıntı yaşamıştır.

Peter Handke, yaşadığı büyük sarsıntı ve acıyı Wunsschloses Unglück isimli romanında işlemiştir. Annesinin ölümünden bir yıl sonra eşinden ayrılan yazarımız kızını tek başına büyütmüştür. Yetmişli yılların asi yazarı olarak bilinen Peter Handke, kişisel görüşleri ve başkaldıran yaşam tarzı sebebi ile fazlası ile eleştirilere maruz kalmıştır.

Peter Handke, II. Dünya Savaşından sonra deneysel edebiyatın önemli isimlerinden biri olmuş hem oyun hem de romanlarında dil olgusuna büyük önem vermiştir. Peter Handke'in kaleme aldığı tüm kitapları bütün dünyada çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Kitaplarında ifade yeteneği ve kelimeler ile oynama becerisi postdramatik kurgunun mimarları arasına girmesine da katkı sağlamıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.