Sıralama seçin
Toplam 24 ürün görüntüleniyor.

Pınar Kür

Pınar Kür 1943 yılında Bursa’da doğmuştur. Yazar lise eğitimini Robert Kolejinde, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesinde tamamlamıştır. Sorbonne Üniversitesinde doktorasını yapan, günümüz Türk edebiyatının kaliteli kadın yazarlarından olan Pınar Kür eserleri ile ses getirmeyi başarmıştır. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde öğretim üyeliği yapmaktadır.

Pınar Kür Bitmeyen Aşk isimli eseri müstehcenlik gerekçesi ile toplatılma kararı alınmıştır. 2013 yılında Ankara Öykü Günleri etikliğinde Onur Ödülüne layık gösterilmiştir. Eserlerin kadınların toplumdaki yeri gibi sorunları edebi bir dil ile anlatmaktadır. Bulunduğu zamanın sıkıntılarından şikayet eden insanların iç dünyalarındaki huzursuzlukları, birey-toplum ilişkilerini kitaplarında ele alır. 

Romanlarında karakter tahlillerini yapar ve cinselliği ön planda tutar. Asılacak Kadın romanında ise cinsel bakımından sömürülen ve cinayete kurban giden bir kadını konu almıştır. 1973 ve 1995 yılları arası yazarımızın en verimli yıllarıdır. Çevirileri ve röportajları ile oldukça ses getirmeyi başarmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.