Aysel B.

Merhaba.
"Profesyonel Sermaye" ürününü sipariş vermek ister misiniz?

Profesyonel Sermaye

0 - Yorum Ekle
1-4 İş Gününde Kargo
Yayınevi :
Sola Unitas
Çevirmen :

Çevirmen : Burak Şen

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 296

Cilt Tipi : Ciltsiz

Kağıt Tipi : 2. Hamur

Yazar :
Andy Hargreaves
%25
110,00 TL
82,50 TL
Açıklama

“Eğitimin insan için uygun bir hâle getirilmesi, zamanımızın en önemli zorluklarından biridir. Bu kitap, bunu yapmanın tek yolunun neden öğretmenlik mesleğini onurlandırmak ve geliştirmek olduğunu inkâr edilemez bir şekilde ortaya koymaktadır. Dünyanın en önemli eğitim düşünürlerinden ikisi tarafından yazılan bu kitap, birçok ülkede başarısız olan reform hareketlerinin keskin bir eleştirisi ve işe yarayan tek strateji için güçlü bir manifestodur. Bu kitap, politika yapıcıların ve uygulayıcıların eğitimde nasıl düşündüklerini ve nasıl davrandıklarını kökten değiştirmelidir. Başarısızlığın bedeli, onların veya çocuklarımızın karşılayabileceğinden daha fazladır.”

Sir Ken Robinson
Woody Allen mizahi olarak “İnsanlık, tarihteki herhangi bir zamandan daha karmaşık bir karar noktasındadır. Seçeneklerimiz hayal kırıklığı, sonsuz umutsuzluk ve tamamen yok olmak. Bu üçünden doğrusunu seçebilecek bilgeliğe sahip olmak için hadi dua edelim.” demiştir. Öğretmenlik mesleğini reforme etmeye yönelik mevcut çabalar, bu şakayı gerçeğe dönüştürme tehlikesiyle karşı karşıya!

Bu alandaki dünya liderleri sayılan Andy Hargreaves ve Michael Fullan; bu kitapta deneyimsiz, ucuz ve kısa sürede umutlarını kaybeden bir öğretim kadrosuyla sonuçlanan politikalara karşı duruyor ve öğretmenliğin geleceğini dönüştürmek için çığır açan yeni bir gündem oluşturuyor.

Fikirlere, kanıta dayalı ve stratejik olarak güçlü bu kitap, öğretmenlerin ve öğretmenliğin artık eskimiş argüman ve klişeleriyle mücadele etmenize ve öğretmenlik mesleğinden, onu destekleyen sistemlerden daha fazlasını talep ederek mevcut gidişatı nasıl değiştirebileceğinize dair zengin bir içerik ve metodoloji sunuyor.

Çocukların eğitimine önem verenlerin asla görmezden gelmemesi gereken bir kitap!

Ürün Detayını Göster
Kitap Ayrıntıları
ISBN : 9786258064155
Ebat : 13.5x21

Çevirmen : Burak Şen

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 296

Cilt Tipi : Ciltsiz

Kağıt Tipi : 2. Hamur

Kitapkolik.com Duyuru
Canlı Destek'e Bağlanmak için tıklayınız
Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 14,90 TL ‘dir.
Fırsat ürünleri için tıklayınız
Kampanya
%25
110,00 TL
82,50 TL
Canlı Destek'e Bağlanmak için tıklayınız
Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 14,90 TL ‘dir.
Fırsat ürünleri için tıklayınız
Andy Hargreaves
Andy Hargreaves
Daha fazla bilgi Yazar Profili
  • Yorumlar (0)
  • Ödeme Seçenekleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.