Sıralama seçin
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Pucca

3 Haziran 1987 yılında İzmir’de dünyaya gelen Pucca’nın gerçek adı Selen Pınar Işıktır. 8 yaşındayken anne ve babasının boşanmalarının üzerine annesiyle yaşamını sürdüren Pucca, evli olan annesinin eşinden yani üvey babasından şiddet görmüştür. Lise öğrenimini Karşıyaka Kız Lisesi’nde tamamlayan Pucca, şiddet olaylarından sonra kız kardeşini de yanına alarak babasının yanına taşınmıştır.

Lisans öğrenimi için Ankara’ya yerleşen Pucca, burada bir radyo programında çalışmıştır. Daha sonra televizyon kanallarında montaj işleri ile ilgili çalışmalar yapmıştır. Ankara’da ikamet eden Pucca burada Radyo Televizyon Sinema ve Gazetecilik bölümlerinde lisans eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Çeşitli sektörlerde çalışan Pucca, blog konusunda da çalışmaya başlamıştır. Twitter’da blog yazıları yazmaya başlayan yazar, yazmış olduğu bu yazılarını bir kitap haline getirmeye karar vermiştir.

Pucca yazmış olduğu ilk kitabı olan Küçük Aptalın Büyük Dünyası’nı yayınlamıştır. Ardından birçok esere imza atan Pucca, 2018 yılında attığı bir tweet yazısı yüzünden polis ekipleri tarafınca evi aranmış ve halkı isyana sevk etme gibi suçlamalar nedeniyle gözaltına alınarak tutuklanmıştır. Aynı yıl içinde uyuşturucu kullanmaya özendirme suçu yüzünden tekrar tutuklanmıştır. Bunun karşılığında attığı bir tweet yüzünden 10 yıl hapis cezası ve 67 bine yakın para cezasına çarptırılmıştır.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.