Sıralama seçin
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Hakan Kırkoğlu


Hakan Kırkoğlu, 1967 tarihinde İstanbul’da doğdu. 1988 yılında İTÜ İşletme Mühendisliğini tamamlamış, sonra Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümümde İlm-i Nücum Ekonomisi alanında master yapmıştır.

Aynı zamanda köşe yazarı ve astrologdur. 18. Yüzyılda Osmanlı Sarayı’ndaki Rolü isimli tezini hazırlayarak ikinci defa yüksek lisansını yapmıştır. 1993 ve 2000 tarihleri arasında bankacılık ve finansla alakalı alanlarda çalışmıştır.

Hazine, araştırma ve finansal kurumlar alanında görev alan Hakan Kırkoğlu, bankacılık bölümündeki çalışmaların ardından bankacılık görevini bırakarak lise döneminden bu yana ilgi duyduğu astroloji bölümüne yönelmiştir. 1997 tarihinde Londra’daki Faculty of Astrological Studies bölümünden mezun olmuştur.

2009tarihine kadar Faculty’nin Türkiye temsilcisi ve eğitim görevlisi olarak görev almıştır. 1999 yılında İngiliz Astroloji Derneğinin Plymouth Üniversitesi’nde yaptığı Tutulma Konferansı’nda Türkiye ve Avrupa ilişkileri üzerine sunum yapmıştır.

2006 ve 2009 yılları arasında Uluslararası Astrolojik Araştırmalar Topluluğu kuruluşunda, birçok ülkelerde birden fazla konu hakkında konferanslar vermiştir. Makaleleri birden fazla dile çevrilmiştir. Hakan Kırkoğlu, 2000 tarihinde bir arkadaşıyla beraber Astroloji Birliği derneği kurmuşlardır. 1999 yılında başlattığı eğitim çalışmalarını 2005 tarihinden itibaren Göklerin Bilgeliği Okulu ismi altında 3 yıl gibi bir sürede eğitim programına dönüştürmüştür.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip astronomiyi Üniversite bölümleri arasında bulunmasını sağlamıştır. Aynı zamanda İngilizce, Fransa ve Türkçe bilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.