Sıralama seçin
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Raymond Carver

Yazar Raymond Carver 25 Mayıs 1938 yılında Clatskanie, Oregon, ABD Dünya’ya gelmiştir. Kısa öykü yazarı ve şair olan Raymond Carver, Amerikan Edebiyatının en önemli yazarları arasındadır. Raymond Carver yoksul bir çocukluk dönemi geçirmiştir. Babası bir kereste fabrikasında işçi olarak çalışmaktadır. Annesi ise garson ve satış elemanı olarak çalışmaktadır.

Sonra ki yıllarda kardeşi James Franklin Carver Dünya’ya gelmiştir ve aile genişlemiştir. Raymond Carver doğmuş olduğu Washington’da ki mahalli okullarda eğitim görmüştür. Boş zamanlarını kitap okuyarak değerlendiren Raymond Carver, arkadaşları ve ailesi ile avlanmaya gitmiştir.

Lise öğrenimini tamamlayan Raymond Carver babası ile birlikte kereste fabrikasında çalışmaya başlamıştır. Daha gençlik yıllarının başında olan Yazar Raymond Carver 19 yaşındayken tanıştığı kız arkadaşı Maryan Burk ile evlenmiştir. Bu evlilikten iki çocukları olan Carver ailesi, çocuklarına daha iyi şartlar altında bakabilmek için çeşitli işlerde çalışmaya başlamışlardır.

Erken yaşta evlendiği için birçok işte çalışan Carver, yazı çalışmalarına yıllar sonra başlayabilmişti. Daha sonra ailesiyle birlikte kayınvalidesinin yanlarına taşınan Raymond Carver burada daha rahat yaşamaya başlamıştır.

Raymond Carver, artık yazabilecek kadar vakit bulduğundan burada yazı çalışmalarına başlamıştır. Ve 1961 yılında ilk öyküsü Öfkeli Mevsimler adlı eserini yayınlamıştır. İlk hikaye kitabı Lütfen Sessiz Olur Musun, Lütfen? Eserini de kitapseverler ile buluşturmuştur. 50 yaşındayken akciğer kanseri olduğu öğrenen Raymond Carver, kansere yenik düşerek 2 Ağustos 1988 yılında Port Angeles, Washington, ABD’de vefat etmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.